Україна примириться з Татарстаном

Кабмін розглядає можливість мирової угоди з татарстанськими акціонерами компанії "Укртатнафта" для врегулювання корпоративного спору.

Кабінет міністрів розглядає можливість підписання мирової угоди з татарстанськими акціонерами компанії "Укртатнафта" (Кременчуцький нафтопереробний завод, Полтавська область) для врегулювання корпоративного спору навколо компанії.

Про це журналістам у Полтаві повідомила голова Фонду державного майна Валентина Семенюк.

З її слів, за дорученням першого віце-прем'єра, міністра фінансів Миколи Азарова Кабмін створив розширену міжвідомчу комісію, яка протягом тижня обговорить питання укладення такої угоди між акціонерами НПЗ, що задовольняє Україну, Татарстан і Росію.

"Щоб ми в цьому трикутнику спору не втратили підприємство. І мирову угоду має бути затверджено судовим рішенням" - сказала Семенюк.

Вона зазначила, що мирову угоду необхідно укласти в рамках закону, а всі виниклі проблеми із НПЗ Семенюк пов'язує з непродуманою політикою приватизації минулих років.

"Це все результат непродуманої приватизації минулих років, коли із шести НПЗ, залишився шматочок "Укртатнафти" й 25% НПК "Галичина". Всі решта НПЗ куплено акціонерами інших держав, без інвестиційних зобов'язань і зараз іноземці диктують нам монопольні ціни й поставку пального", - зазначила Семенюк.

Вона додала, що зараз основна проблема полягає в невідповідності статуту "Укртатанафти" закону про управління об'єктами державної власності й Господарському кодексу України.

"Тому й створено міжвідомчу комісію, де готуються зміни до статуту, після чого буде регулюватися склад спостережної ради, ревізійної комісії НПЗ", - повідомив голова ФДМУ.

Загалом, уточнила Семенюк, мова йде про повернення 18% акцій на користь України й про подальшу стабільну роботу підприємства.

"Зараз не тільки про ці спірні 18% треба говорити, але й про те, щоб була стабільна робота на підприємстві... Це єдине підприємство, у якому така велика частка 43% власності держави й для нас головне - стабільна поставка нафти", - сказала вона.

У комісію ввійшли представники Фонду державного майна, Мінекономіки, Мінпаливенерго, Мін'юсту й ін.

Як повідомляло агентство, Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" сконцентрувала у своєму балансі 61,354% "Укртатнафти".

22 травня міністр палива й енергетики Юрій Бойко заявляв, що держава має намір повернути у свою власність 8,336% акцій "Укртатнафти", що належать AmRuz Traiding AG (Швейцарія), і 9,96%, що належать SeaGroup International PLC (США).

Станом на початок 2007 року 43,054% акцій "Укртатнафти" належали "Нафтогазу України", 28% акцій - Міністерству майна й земельних ресурсів Татарстану, 9,96% - SeaGroup International PLC (США), 8,6% - компанії "Татнафта" (Татарстан), 8,336% - компанії AmRuz Traiding AG (Швейцарія).

У жовтні 2006 року уряд Татарстану передав у довірче управління російській компанії "Татнафта" 28% акцій "Укртатнафти".

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: