Україна припинила експорт урану

Концерн "Укратомпром" має намір почати формування запасу стратегічної сировини. Введення заборони може негативно позначитися на українському виробникові урану.


На думку неназваного фахівця з питань атомної енергетики, без відповідних компенсувальних заходів заборона експорту негативно відобразиться на роботі виробника цієї продукції - Східного Горно-збагачувального комбінату.

Комбінат планував спрямувати на власний розвиток в 2007 р. майже 25 млн. дол., отриманих від зовнішнього продажу урану. Але цього року закордонним партнерам не було продано жодної тонни урану.

З іншого боку, «Укратомпром» поки не ухвалив рішення про залучення таких коштів на комбінат з інших джерел. На думку фахівця, якщо концерн вирішив закуповувати уран у СхідГЗК по собівартості, то він повинен передбачити механізм інвестування уранової промисловості.

Україна щорічно здобуває близько 800 т. урану. Для формування річного резерву цієї продукції обсягом 2,4 тис. т. для виробництва ядерного палива країні потрібно три роки. 

Східний ГЗК продавав уран на міжнародному ринку.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: