Україна припинила подачу російської нафти до Європи

Через негоду і аварійне знеструмлення припинили роботу нафтопроводи "Дружба і "Одеса-Броди". По першому з них нафта з РФ постачається до Європи.

Україна 14 жовтня зупинила перекачування нафти по російському нафтопроводу "Дружба", по якому нафта з РФ постачається до Європи.

Про це повідомив з посиланням на прес-центр головного управління МНС України у Львівській області. Причиною зупинки стали відключення електроенергії у Львівській області.

За даними МНС, о 4:15 сталася зупинка нафтоперекачувальної станції "Броди". Після цього припинилося прокачування нафти у напрямку "Броди-Карпати-держкордон". Також через відсутність електрики припинено роботу нафтоперекачувальної станції "Карпати" в селі Козьова Сколівського району Львівської області.

У МНС також повідомили, що відключення електроенергії були аварійними через негоду. Зокрема, у Львівській області без електроенергії залишилося 613 населених пунктів.

За допомогою нафтопроводу "Дружба" російська нафта транспортується до країн Європи. Маршрут нафтопроводу проходить від Альметьєвська до Мозиря через Самару і Брянськ, а потім розгалужується. По північній ділянці паливо йде через Білорусь, Польщу, Німеччину, Латвію і Литву, а по південній - по території України, Чехії, Словаччини та Угорщини.

У січні 2007 року російска нафтова компанія "Транснефть" запропонувала побудувати трубопровід "Балтійська трубопровідна система" (БТС-2) в обхід Білорусі. Пропозицію було зроблено після конфлікту між Росією і Білоруcсю, коли російська сторона у відповідь на введення Білоруссю транзитних мит на сировину перекрила нафтопровід "Дружба". Пізніше постачання поновилося.

Нафтопровід "Одеса-Броди" побудований в 2001 року між містом Одеса на Чорному морі і містом Броди у Львівській області, де здійснено стикування з нафтопроводом "Дружба". Експлуатаційна довжина - 667 кілометрів, проектна потужність - 14,5 мільйонів тонн нафти на рік.

Нафтопровід "Одеса-Броди" був побудований Україною для забезпечення постачання каспійської нафти до Європи в обхід РФ. Через відсутність гілки до Польщі на Плоцьк і Гданськ трубопровід зараз використовується Україною для прокачування невеликих обсягів російської нафти (за умовами договору - до 9 мільйонів тонн на рік) в реверсному режимі.

Читайте також:

Ющенко "розвернув" нафтопровід "Одеса - Броди"

Кому вигідний нафтопровід "Одеса-Броди" (відео)

На Львівщині стався витік нафти

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: