Україна продасть Іраку зброю на 2 мільярда доларів

Україна підписала три контракти на постачання озброєння Іраку, що складає приблизно половину від необхідних паперів. Проект на 2,4 млрд. дол. - найбільший за історію незалежної України.

Україна поставить Іраку зброю на загальну суму 2,4 млрд дол.

"Три контракти ємкістю близько 40% згаданої загальної суми вже підписані сторонами, останні знаходяться на завершальній стадії детального опрацьовування", - повідомив Центр дослідження армії, конверсії і роззброєння.

В.о. міністра фінансів Ігор Уманський підписав лист з державними гарантіями іракській стороні, що отримані кошти підуть виключно на створення на підприємствах України вказаної в контрактах військової техніки.

За оцінками Центру дослідження армії, конверсії і роззброєння, це найбільший в історії українського ВТС проект, що включає низку окремих контрактів.

"Постачання гігантської партії нових бронетранспортерів і значної кількості танків, партія нової авіатехніки, високоточних засобів ураження, а також послуги на ремонт і модернізацію військової техніки", - відзначають експерти центру.

Як повідомлялося, раніше експерт Центру досліджень армії, конверсії і роззброєння Валентин Бадрак заявив, що якщо український уряд найближчим часом не підпише гарантійного листа на постачання озброєння до Іраку, Україна може втратити контракт на 2,4 млрд. доларів.

Бадрак наголосив, що попри підписання 40% необхідних контрактів, решту треба прийняти негайно. Бадрак не виключив, що зволікання з підписанням контракту є наслідком небажання прем'єр-міністра напередодні виборів покращувати імідж діючого президента України.

Після участі українського військового контингенту у складі коаліційних сил в Іраку у 2003 році, США, виділивши Іраку 2,4 млрд. дол. на придбання нової військової техніки та озброєнь, з потенційних країн експортерів - Польщі, Чехії, Болгарії, Словенії, України - вибрали саме Україну.

Читайте також:

Бразилія зацікавилася українською зброєю

США озброять Польщу учбовими версіями ракет Patriot

Росія почала розробку гіперзвукових ракет нового покоління

Збройний контракт України з Іраком на 2,4 млрд доларів опинився під загрозою зриву
 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: