Україна продає квоти на викиди парникових газів

Світовий банк має намір придбати в України, Польщі та Росії квоти на викиди парникових газів. Україна розраховує на ціну в 10 євро за одиницю.

Україна розраховує продати Світовому банку в 2011 році весь обсяг державної квоти на викиди парникових газів - 460 млн вуглецевих одиниць. Про пише "Коммерсант-Украина" в статті "Парниковый аффект".

Але банк поки що готовий провести лише пілотну угоду на 2-3 млн одиниць, після чого можливе збільшення закупівель. Продати квоти за очікуваною урядом ціною в 10 євро за одиницю не вдасться, вважають експерти і оцінюють їх максимальну вартість у 8 євро.

Світовий банк має намір придбати в України, Польщі та Росії квоти на викиди парникових газів, повідомила аналітична компанія Point Carbon. Можливість покупки частини держквот цих країн СБ почав вивчати після проведення в травні першої угоди з придбання у Чехії 2 млн одиниць встановленої кількості (1 ОУК відповідає 1 т СО2).

Банк почав переговори з українською стороною і має намір на початку 2011 року підписати угоду про продаж ОУК. Кінцевими покупцями українських вуглецевих квот, імовірно, стануть Данія, Іспанія та Італія.

В українському офісі СБ і в Нацагентстві екологічних інвестицій не змогли повідомити подробиці переговорів. Джерело видання, близьке до переговорного процесу, розповіло, що українська сторона запропонувала СБ викупити весь обсяг вільної держквоти - 460 млн ОУК.

"Уряд готовий продати банку всі наявні в обороті одиниці, до того ж за високою ціною - 9-10 євро за ОУК. У Світовому банку нам повідомили, що готові придбати великий обсяг за ціною 7,5-8,3 євро за ОУК. Однак для початку банк має намір викупити 2-3 млн ОВК, щоб оцінити, наскільки українські одиниці будуть користуватися попитом у європейських покупців, і переконатися в тому, що Україна зможе виконати зобов'язання за проектом ", - сказало джерело.

Нагдаємо, раніше голова Національного агентства екологічних інвестицій (НАЕІ) Сергій Орленко заявив про наміри України створити єдиний вуглецевий ринок з Білорусією, Казахстаном і Росією.

Читайте також:

Екологи: Україна гальмує міжнародні переговори зі зміни клімату

Концентрація парникових газів в атмосфері досягла найвищого рівня

Світовому океану загрожує окислення. Тисячі видів можуть зникнути

Викиди парникових газів продовжують зростати

Україна пропонує сусідам створити ринок парникових квот

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: