Україна програла суд Фірташу через тиск Росії

Оприлюднено лист заступника голови правління ВАТ "Газпром", який просить не втягувати російського газового монополіста у суперечки з третіми особами.

Однією з причин програшу НАК "Нафтогазу" в Стокгольмському арбітражному процесі проти RosUkrEnergo стало те, що у вересні 2009 року російська компанія "Газпром" зажадала від НАК припинити втягувати її у суперечки з третіми особами.

Такий висновок можна зробити з листа заступника голови правління ВАТ "Газпром" Валерія Голубєва, який також є головою координаційної ради RosUkrEnergo, голові правління НАК "Нафтогаз" Олегу Дубині.

"Ми вже неодноразово звертали Вашу увагу, що ВАТ "Газпром" і RosUkrEnergo AG є самостійними юридичними особами. У зв'язку з цим вважаємо неприпустимим, щоб НАК "Нафтогаз України„ будував свою лінію захисту в спорах з третіми особами на втягненні в такі суперечки ВАТ "Газпром", а тим більше - на помилкових заявах на адресу як самого ВАТ "Газпром", так і його керівництва ", - йдеться в листі Голубєва.

Варто зазначити, що половина акцій RosUkrEnergo належить "Газпрому", який, крім того, є власником всього газу, що поставляється RUE.

Лист Газпрома
Тоді керівництво "Газпрому наполегливо рекомендувало "Нафтогазу" негайно відкликати своє подання проти RosUkrEnergo зі Стокгольмського арбітражного суду.

"Пропоную Вам з метою уникнення конфлікту між ВАТ "Газпром" і НАК "Нафтогаз України" невідкладно відкликати вказану Заяву з Арбітражного інституту Торгової палати м. Стокгольма і в майбутньому не використовувати подібних методів і аргументів у взаєминах з ВАТ "Газпром", - зазначено в листі Голубєва.

На думку російської сторони, подання містило "невірно викладені факти, навмисне спотворені, і вільне трактування подій і документів, а також твердження, які не відповідають дійсності, щодо ВАТ Газпром і його посадових осіб".

Нагадаємо, 1 липня лідер БЮТ Юлія Тимошенко оприлюднила рішення Стокгольмського арбітражного суду, яке зобов'язує Україну виплатити структурам компанії Дмитра Фірташа "РосУкрЕнерго" 5,5 мільярдів доларів з державного бюджету.

Як відомо, Стокгольмський арбітражний трибунал 8 червня виніс рішення у тривалій суперечці між компанією "РосУкрЕнерго", співласником якої є Дмитро Фірташ, і НАК "Нафтогаз України" відносно експропріації "Нафтогазом" у січні 2009 року 11 млрд кубометрів газу, що належав "РосУкрЕнерго".

Рішення суду підтверджує, що спірний обсяг газу був вилучений "Нафтогазом" з порушенням умов контракту, і що "Нафтогаз" зобов'язаний повернути "РосУкрЕнерго" 11 млрд кубометрів газу, та додатковий обсяг газу у розмірі 1,1 млрд кубометрів як неустойку за порушення умов контракту.

В рамках розслідування кримінальної справи щодо нанесення збитків державі Україна за результатами розгляду позову "РосУкрЕнерго" в Стокгольмському арбітражі був затриманий колишній глава Держмитниці Анатолій Макаренко.

Читайте також:

Бойко проігнорував депутатів у справі RosUkrEnergo

Рішення у справі RosUkrEnergo загубилося між Мін'юстом та Мінпаливенерго

Рада дозволила віддавати Фірташу борги

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: