Україна просить МВФ погодитися на 10%-ный дефіциту бюджету

Акімова відзначила, що головною вимогою МВФ для відновлення кредитування залишається обгрунтованість рівня дефіциту держбюджету і джерела його покриття.

Україна в ході переговорів з Міжнародним валютним фондом відстоює бюджетний дефіцит на рівні 10%, повідомила заступник голови Адміністрації президента Ірина Акімова.

"Зараз, якщо включити все, то поки пропонується не менше 10% ", - сказала вона, відповідаючи на питання, який бюджетний дефіцит обговорюється в ході
переговорів з технічною місією МВФ.

Акімова також відзначила, що з представниками МВФ обговорюється можливість виділення коштів на рекапіталізацию комерційних банків з державного бюджету-2010.

"Ми знаємо, що ті засоби, які були направлені на рефінансування (у 2009 році), особливо по "Родовід Банку", були використані, м'яко кажучи, не за призначенням", - сказала вона, відповідаючи на питання про те, чи виділятимуться кошти на рекапіталізацию в держбюджеті на 2010 рік.

При цьому Акімова підкреслила, що можливість рекапіталізациі комерційних банків в 2010 році обговорюється з представниками технічної місії МВФ, у тому числі і з погляду можливої економії ресурсів державного бюджету. За її словами, значних розбіжностей у позиції сторін з цього питання зараз немає.

Акімова також повідомила, що в ході переговорів з місією МВФ уряд запропонував ряд цікавих кроків по компенсації ПДВ, зокрема радикальне поліпшення адміністрування цього податку.

Акімова підкреслила, що головною вимогою МВФ для відновлення співпраці залишається обгрунтованість рівня дефіциту держбюджету-2010 і джерела його покриття.

Перший замкерівника Адміністрації відзначила, що в ході переговорів з місією МВФ ще остаточно не ухвалено рішення про те, чи буде продовжена для України стара програма або розроблена нова.

Вона відзначила, що обидві можливості відкрито і вони обговорюються з місією, але остаточне рішення буде ухвалено після завершення роботи місії.

Акімова підкреслила, що для України важлива не так сума кредиту, який може виділити МВФ, як сам факт відновлення співпраці з фондом.

Як повідомлялося раніше, з 24 березня 2010 року в Україні працює місія Міжнародного валютного фонду. Експерти місії планують знаходитися в Києві до 2 квітня.

Читайте также:
 

Тігіпко зібрався на переговори з МВФ

МВФ сподівається на швидке поновлення кредитування України

Україна розробить нову програму співпраці з МВФ

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: