Україна просить у МВФ 20 мільярдів доларів

Тігіпко також чекає, що МВФ погодиться на виділення в поточному році 20 мільярдів гривень на капіталізацію українських банків.

Уряд України розраховує отримати від Міжнародного валютного фонду протягом найближчих двох з половиною років 19-20 мільярдів доларів, заявив віце-прем'єр Сергій Тігіпко.

"Проте це наші "хотелки", цифра ще не узгоджена. МВФ поки не дав чіткої відповіді", - сказав віце-прем'єр, хоча 21 квітня він же повідомив, що розмір фінансування в цей період може скласти 12 мільярдів доларів.

Тігіпко додав, що Україна хотіла б отримані від Фонду кошти порівну розподілити між Національним банком і урядом, проте цей сценарій нереалістичний. "На погашення дефіциту в майбутньому, у міру виходу світової економіки з кризи, фонд надаватиме все менше і менше засобів" – пояснив він.

За його прогнозами, по завершенню 26 квітня його візиту до Вашингтона вдасться повністю пропрацювати технічну частину проекту нового меморандуму і розширити блок, присвячений реформам.

Віце-прем'єр також чекає, що МВФ погодиться на виділення в поточному році 20 мільярдів гривень на капіталізацію банків, що дозволить завершити цю програму для націоналізованих минулого року трьох банків і, можливо, розширити її на проблемний банк "Надра".
Крім того Тігіпко сподівається, що зможе переконати Фонд передбачити в держбюджеті-2010 додаткові 26 мільярдів гривень, або 2,5% ВВП на підвищення соціальних стандартів, утримуючи дефіцит в рамках 6% ВВП: 5% ВВП – дефіцит бюджету і 1% ВВП – дефіцит "Нафтогаза". Він уточнив, що газові домовленості з Росією пом'якшили питання підвищення тарифів.

"Проте я вважаю, що уряд зобов'язаний піти на непопулярні заходи – і підвищити тарифи", – сказав віце-прем'єр.

Раніше прем'єр Микола Азаров в ефірі одного з українських телеканалів. заявив, що Кабмін не буде просити четвертий транш кредиту від МВФ, а візьме кредит під реформи.

Читайте також:

Янукович: бюджет Азарова підвищить зарплати і пенсії

Азаров розповів, коли в Україні закінчиться криза

Азаров відмовився від грошей МВФ

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: