Україна просить юридично закріпити гарантії своєї безпеки

Отримані Україною гарантії безпеки у зв'язку з приєднанням до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї потребують юридичного закріплення.

Міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко заявив, що отримані Україною гарантії безпеки у зв'язку з приєднанням до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї необхідно закріпити юридично.

Як повідомили в МЗС України, про це Грищенко сказав в своєму виступі на дебатах Оглядової конференції 2010 року по виконанню Договору про нерозповсюдження ядерної зброї, яка проходить в штаб-квартирі ООН в Нью-Йорку.

"Прийняте Україною 16 років тому рішення відмовитися від третього по потужності в світі ядерного арсеналу і стати учасницею Договору про нерозповсюдження ядерної зброї в статусі неядерної держави стало знаковою подією на міжнародній арені. Отримані Україною гарантії безпеки у зв'язку з приєднанням до ДНЯЗ потребують юридичного закріплення", - відзначив в своєму виступі Грищенко.

"Україна позитивно оцінює кроки США і Росії у напрямі скорочення ядерних арсеналів і закликає обидві країни забезпечити необоротною характер цього процесу, а також продовжити ліквідацію тактичної ядерної зброї", - відзначив міністр закордонних справ.

Він також вітав рішення США, проголошене держсекретарем Хилларі клінтон, щодо надання американською стороною юридично зобов'язуючих гарантій безпеки країнам, які належать до африканської і південнотихоокеанської зон, вільних від ядерної зброї.

Нагадаємо, в лютому 2010 року Верховна рада прийняла в першому читанні проект заяви із закликом до світової спільноти підсилити гарантії безпеки Україні, що проголосила без'ядерний статус.

Читайте також:

Росія та США пообіцяли захищати Україну

Грищенко і Лавров підписали план взаємодії між МЗС України і РФ

Росія готова підписати угоду про роззброєння зі США у Києві

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: