Україна "проїдає" кредити МВФ

Тігіпко підкреслив, що кредити МВФ надає для боротьби з наслідками світової фінансової кризи.

Україна фактично проїдає кредити Міжнародного валютного фонду (МВФ), вважає екс-голова Національного банку України (НБУ) і кандидат у президенти Сергій Тігіпко.

Україна співпрацює з МВФ за схваленої в листопаді 2008 року дворічною програмою на загальну суму 16,43 мільярда доларів для боротьби з наслідками світової фінансової кризи. Київ вже отримав від фонду три транші - на 4,5, 2,8 і 3,3 мільярда доларів. Кредит МВФ надано на 15 років під 4% річних. Опозиційна Партія регіонів вимагає від уряду прозвітувати про витрачання отриманих від МВФ коштів.

"Тут немає ніяких секретів. Перше. Частина грошей йде на фінансування дефіциту бюджету, тобто на заробітну плату, сьогодні і на пенсії, тому що з бюджету ми фінансуємо. Це менша частина. А більша частина йде у валютні резерви Національного банку, і Національний банк продав вже 8 мільярдів (доларів), які він отримав від МВФ, підтримуючи курс гривні. Тобто, ми ... практично проїдаємо ці гроші", - сказав Тігіпко в понеділок в прямому ефірі українського телеканалу.

За словами політика, Україна могла б впоратися з кризовими явищами і без допомоги МВФ, але тільки за певних умов.

"Якщо б ми могли консолідувати більшість Верховної ради, Національний банк, кабінет міністрів, у нас би був ось цей варіант (без необхідності звертатися до МВФ) ... А коли у нас все ось так, все в різні боки тягнуть, то у нас іншого варіанту і не було, як співпрацювати з МВФ. Тому зараз я не можу вже сказати, що це помилка, це був єдиний варіант, який у нас залишався ", - відзначив політик.

Читайте також:

Тігіпко: Успіх консерваторів і лібералів у Німеччині - це перемога діла над словом

Тігіпко: фіскальні новації уряду вб’ють економіку

Тігіпко вважає, що Україна повинна шукати нові ринки збуту в країнах Азії і Близького Сходу

Тігіпко: Президент не розуміє, що НАТО для України - вже вчорашній день

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: