Україна розблокувала експорт більшості видів круп

Виняток з експорту становить лише гречана крупа. Експерти кажуть, що гречка стала жертвою політичних заяв про її дефіцит.

Експорт більшості видів круп з Україною можна здійснювати без проблем, виняток становить лише гречана крупа. Про це повідомляють учасники ринку.

"Точного пояснення у цій ситуації дати не може практично ніхто, але, швидше за все, гречка стала жертвою політичних заяв про її дефіцит", - зазначив один з операторів ринку.

Разом із тим, за даними інформагентства, підприємства, які "пригальмовували" круп'яну продукцію (крім гречаної крупи) 27-29 жовтня, інформували, що особливих труднощів із оформленням документів на вивезення не було.

Як повідомлялося, згідно із постановою Кабміну №938 від 4 жовтня 2010 року, яка набула чинності 19 жовтня, до 31 грудня 2010 року в Україні введено квоти на зерно в обсязі 2,7 млн. тонн.

Пізніше міністр агрополітики Микола Присяжнюк заявив, що вивезення зернових з України буде квотувати до кінця червня 2011 року, коли закінчується маркетинговий рік.

Після введення квотування експорту зернових Держмитслужба, пояснюючи виконанням положень відповідного урядового розпорядження, заблокувала експорт зерна з України, в тому числі тих суден, які уже були завантажені зерном.

Читайте також:

Янукович доручив знизити ціни на гречку

АМКУ пропонує регулювати ціни на гречку

Азаров заспокоїв українців: гречки вистачить усім

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: