Україна розірве угоду про продаж "Луганськтепловоза" росіянам

Російська компанія "Трансмашхолдинг" так і не перерахувала гроші за українське підприємство "Луганськтепловоз", хоча з моменту покупки минуло вже два місяці.

У Фонду державного майна (ФДМ) на сьогодні немає іншого виходу, окрім як розірвати договір купівлі-продажу з покупцем "Луганськтепловоза" - дочірньою компанією російського "Трансмашхолдингу" "Брянським машзаводом". Термін оплати за придбаний пакет акцій підприємства минув 30 серпня цього року, кошти від російської компанії так і не надійшли.

Про це повідомив перший заступник голови спеціальної контрольної комісії Верховної ради з питань приватизації, народний депутат від НУ-НС Олександр Бондар.

За його словами, відсутність на сьогодні будь-якої офіційної інформації про переказ покупцем "Луганськтепловоза" коштів за придбаний ним пакет акцій підприємства може свідчити тільки про одне – що гроші так і не надійшли на рахунок Фонду держмайна.

Водночас, за словами Бондаря, умовами договору купівлі-продажу, а також чинним законодавством чітко прописується, що в разі якщо після закінчення відведених двох місяців від дати укладення договору гроші покупцем так і не будуть переказані, ФДМ зобов’язаний через суд визнати даний договір недійсним. "Жодних інших варіантів і прочитань тут просто бути не може", - відзначив нардеп. "Якщо ФДМ цього не зробить, це вже буде справою прокуратури", - додав він.

Бондар також повідомив, що розпорядження Кабінету міністрів про проведення взаємозаліку суперечить чинному законодавству, в якому чітко прописується, що гроші колишньому власникові підприємства можуть бути повернені лише з подальшого продажу підприємства, а також рішенням Вищого господарського суду України від 28 липня цього року.

Нардеп також відзначив, що на даний момент ФДМ і Кабмін прагнуть якимсь чином знайти вихід із ситуації, що створилася, зокрема, уряд, швидше за все, "вмовляє" російського інвестора переказати необхідні кошти за придбане ним підприємство.

Як відомо, 15 червня 2010 року "Брянський машзавод" придбав 76% акцій "Луганськтепловозу" за 410 млн грн. На підприємство претендували ще дві компанії: Сумське МВО імені Фрунзе і "Мантара холдинг".

Читайте також:

Росія може відмовитися від "Луганськтепловозу"

Росіянам нарахують пеню за "Луганськтепловоз"

Покупка росіянами "Луганськтепловозу" знову зависнула в повітрі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: