Україна розраховує до червня позичити в МВФ 5 млрд доларів

Позитивне рішення МВФ з цього питання можливе у разі ухвалення парламентом держбюджету на 2010 рік у квітні.

Ірина Акімова
УНІАН
Перший заступник глави Адміністрації президента Ірина Акімова.
Українська влада сподівається на ухвалення Міжнародним валютним фондом (МВФ) рішення про надання до червня четвертого траншу кредиту у розмірі 5 млрд доларів. Відновлення співпраці з Фондом дозволить Україні отримати з інших міжнародних джерел додаткове фінансування на 2 млрд доларів. Про це на брифінгу 26 березня повідомила перший заступник глави Адміністрації президента Ірина Акімова.

За її словами, позитивне рішення фонду з цього питання можливе у разі ухвалення парламентом держбюджету на 2010 рік у квітні.

"Потрібно щоб з’явився проект бюджету на 2010 рік і щоб цей проект пройшов дискусії у Верховній раді і був проголосований. Якщо протягом квітня ці завдання будуть вирішені, то питання про продовження співпраці може бути протягом місяця розглянуте органами МВФ", - сказала вона.

Акімова висловила надію на надходження коштів четвертого траншу незабаром після ухвалення відповідного позитивного рішення радою директорів МВФ. "Щодо надходження траншу терміни не обговорювалися, але він може поступити дуже швидко (після рішення ради директорів)", - додала вона.

Акімова також сказала, що українська влада розраховує, що об’єм четвертого траншу кредиту Міжнародного валютного фонду складе 5 млрд доларів. "Це була попередня цифра, яка була озвучена раніше", - сказала вона.

За словами Акімової, експерти МВФ також роблять власні оцінки щодо об’єму потреб України у фінансуванні, після чого ухвалюється остаточне рішення з цього питання.

Перший заступник глави АП наголосила, що відновлення співпраці з МВФ дозволить Україні отримати фінансування інших міжнародних джерел. "Я маю на увазі ЄБРР і Світовий банк. Рівень цього фінансування знаходитиметься в межах 2 млрд доларів", - зазначила Акімова.

Вона підкреслила, що в ході переговорів місія МВФ позитивно оцінила політичну ситуацію в Україні. "Приємним позитивним сигналом з боку місії МВФ було розуміння того, що наша співпраця не може закінчитися в рамках старої програми. Я маю на увазі у вересні 2010 року і будуть знайдені і обговорені формати для його продовження можливо на наступні два роки", - підкреслила вона.

Читайте також:

МВФ назвав три умови виділення кредиту Україні

Україна і МВФ поновлять переговори про кредит 24 березня

Кабмін попросить у МВФ ще п'ять мільярдів доларів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: