Україна розраховує отримати 19 млрд кредиту від МВФ до осені

Сергій Тігіпко упевнений, що Україна невдовзі продовжить співробітництво з МВФ - зокрема, кредит у 19 мільярдів доларів уряд планує отримати вже восени.

Віце-прем'єр-міністр із питань економіки Сергій Тігіпко розраховує, що домовленості щодо продовження співробітництва з Міжнародним валютним фондом вдасться підписати до осені.

"Я впевнений, що переносити рішення з нашої угоди з МВФ на осінь, тим більше на кінець року, нам не треба. Нам необхідно зараз форсувати цю угоду", - сказав Тігіпко.

Як відомо, уряд України веде переговори з МВФ про початок нової програми співпраці, що передбачає виділення кредиту в розмірі до 19 млрд доларів на 2,5 роки. Проте процес переговорів затягується.

Тігіпко підкреслив пріоритетність продовження співробітництва із МВФ. "Нам потрібна програма з Міжнародним валютним фондом, тому що якщо ми без МВФ підемо на зовнішні ринки - там будуть значно дорожче запозичення", - пояснив віце-прем'єр.

"Якщо ж ми залишимося на внутрішньому ринку, тим самим ми будемо деініціювати зростання нашого ринку, тому що кредитні ресурси, які повинні були б піти в реальний сектор економіки, підуть до бюджету. А це неправильно", - зазначив він.

Тігіпко підкреслив також, що програма із МВФ дуже потрібна для підтвердження довіри інвесторів до України.

У четвер, 10 червня, Тігіпко провів зустріч з європейським комісаром з питань бюджету й фінансового планування Янушем Левандовським. Крім того, напередодні до Києва прибули голова місії фонду по Україні Атанасіос Арванітіс і його заступник Пол Томсен.

Представники МВФ висловили занепокоєння з приводу швидкого зростання зовнішнього боргу України, який, за словами Томсена, зараз становить 40% ВВП, що може негативно вплинути на економічні процеси в країні. Він висловився за вжиття негайних заходів щодо його скорочення. Водночас Україна не має наміру використовувати кошти можливого кредиту МВФ на покриття дефіциту державного бюджету.

Читайте також:

МВФ занепокоєний зростанням зовнішнього боргу України

Янукович пообіцяв, що кредитом МВФ дірки в бюджеті не лататимуть

Опозиція закликала МВФ не давати Україні грошей

МВФ відзначив "значний прогрес" у переговорах з Україною

ВідеоТігіпко упевнений, що Україна невдовзі продовжить співробітництво з МВФ

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: