Україна розрахувалася за російський газ грошима "Газпрому"

Для розрахунків за газ Україна використала гроші, отримані від росіян авансом за транзит блакитного палива.

"Газпром" допоміг "Нафтогазу України" розплатитися за російський газ. Російський концерн перерахував Києву аванс за послуги "Нафтогаза" по транзиту палива до Європи, завдяки якому українська компанія і змогла виплатити за імпорт російського газу в березні 576 мільйонів доларів.

Близько 100 мільйонів доларів з платежу "Нафтогаза" було закрито за рахунок авансу російського концерну за транзит газу.

У 2009 році таким чином "Газпром" допомагав "Нафтогазу" всю першу половину року. Вже до квітня минулого року російський концерн надав партнерові близько 2,2 мільярдів доларів, яких вистачило для того, щоб закрити зобов'язання "Газпрома" перед "Нафтогазом" не лише на 2009 рік, але майже на весь перший квартал 2010 року. Сталося це через те, що обсяг експорту російського газу в ЄС сильно впав минулого року.

Для того, щоб повністю розрахуватися за транзит у березні, "Газпром" повинен був до 20 квітня направити "Нафтогазу" 100 мільйонів доларів. Проте Москва пішла назустріч Києву, перерахувавши гроші раніше, щоб українській компанії було легше заплатити за березневий газ.

Всього за послуги з транспортування газу з Росії до Європи "Нафтогаз" повинен отримати від Росії цього року ще близько 3 мільярдів доларів, а за газ заплатити ще мінімум 6,7 мільярда доларів.

Читайте також:

"Нафтогаз" розрахувався з "Газпромом" за поставлений у березні газ

В уряді запевняють, що Росія погодиться знизити ціну на газ для України

Україна заради дешевого газу відмовиться від співпраці з американцями

Російський газ для України подорожчав

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: