Україна розрахується за газ грошима МВФ

На платіжний баланс України впливає і потреба закуповувати газ, і зовнішні боргові зобов'язання.

Відповідно до домовленостей із Міжнародним валютним фондом (МВФ) українська сторона може використовувати кошти траншів МВФ за власним розсудом – у тому числі на погашення боргових зобов'язань і на оплату газу.

Про це заявила голова місії МВФ в Україні Джейла Пазарбазіоглу, відповідаючи на питання, чи матиме Україна права оплачувати російський газ на початку серпня за рахунок коштів, наданих МВФ, повідомляє офіційний сайт МВФ.

За її словами, на платіжний баланс України впливає і потреба закуповувати газ, і зовнішні боргові зобов'язання. "Ці фонди доступні, щоб допомогти уряду сплатити за своїми зобов'язання", - сказала вона.

Дж.Пазарбазіоглу також зазначила, що МВФ схвально поставиться до реструктуризації боргу НАК "Нафтогаз України", якщо це має сенс для компанії і її фінансового балансу, і якщо така реструктуризація буде добровільною. Вона підкреслила, що це не є вимогою Фонду.

"Була рекомендація з початку програми ретельно відслідковувати боргові зобов'язання уряду та гарантований державою борг і забезпечити відповідне управління активами та зобов'язаннями, що може включати добровільну реструктуризацію боргу", - сказала голова місії МВФ в Україні.

Міжнародний валютний фонд у листопаді 2008 року схвалив для України дворічну програму на загальну суму 16,4 млрд і надав перший транш кредиту в розмірі 4,5 млрд.

12 травня в Україну надійшло 2,8 млрд другого траншу кредиту МВФ. Частину другого траншу в розмірі 1,5 млрд спрямовано безпосередньо до Державного бюджету України для фінансування зовнішніх боргових зобов'язань уряду.

Планувалося, що третій транш складе 3,2 млрд, четвертий, - 3,8 млрд.

28 липня Рада директорів Міжнародного валютного фонду (МВФ) схвалила виділення Україні третього траншу кредиту stand-by у розмірі 3,3 млрд.

Кошти кредиту надаються щоквартальними траншами після перегляду і корекції програми співробітництва.

Читайте також:

МВФ висунув Україні жорсткі вимоги в обмін на кредит

МВФ дасть Україні наступний транш кредиту на 2 місяці раніше

МВФ дав Україні третій транш кредиту - 3,3 млрд доларів

Байден виділив для України 120 млн дол. на благодійність

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: