Україна розрахується за російський газ грошима МВФ

У Мінфіні розповіли, що Україна знайшла джерела для розрахунку за російський газ. Це спеціальні права запозичення МВФ.

Україна розплатиться за російський газ, який вона закачала в жовтні, за допомогою спеціальних прав запозичення (SDR).

Про це повідомив співрозмовник у Мінфіні.

SDR - штучні платіжні кошти, які випускає МВФ. Його використання можливо тільки між країнами-членами фонду. Курс спеціальних прав запозичення визначається на основі вартості кошика, до якого входять долар США, євро, японська єна й фунт стерлінгів.

У серпні 2009 року для подолання наслідків кризи МВФ вирішив виділити своїм членам SDR на 250 мільярдів доларів. Так, Україна одержала спеціальних прав запозичення приблизно на два мільярди доларів. Для розрахунку за газ Україна використовує не менш 360 мільйонів SDR - тобто не менш як 570 мільйонів доларів за курсом на 5 листопада.

За правилами МВФ країна, яка бажає скористатися своїми спеціальними правами запозичення для розплати за боргами, може одержати в обмін на них валюту від інших держав-членів організації.

Кредитором МВФ призначає країну з активним платіжним балансом і достатніми валютними резервами. Згодом країна-дебітор повинна повертати кредит у валюті, відновлюючи в такий спосіб свої запаси SDR.

Нагадаємо, строк оплати поставок російського газу минає 7 числа кожного місяця, наступного за місяцем поставок. Дотепер Україна платила вчасно. Однак, на початку листопада з'явилася інформація про те, що в "Нафтогаза" виникли проблеми з акумулюванням коштів для оплати газу й кредит шукають у Москві.

Росія неодноразово пропонувала європейським країнам дати кредит Україні. Так, 2 листопада Путін попросив ЄС "підкинути міліардик" на газ. Він також заявив ЄС про можливі проблеми з транзитом російського газу європейським споживачам.

Однак  5 листопада міністр промисловості й енергетики Швеції Мауд Улофссон заявила, що до обов’язків ЄС не входить видача кредитів Україні для оплати газових поставок, а Київ і Москва повинні домовитися самі.

Читайте також:

Ющенко попередив про 8-мільярдний штраф за російський газ

Євросоюз попросив Ющенка не заважати платити за російський газ

"Нафтогаз" успішно врятувався від дефолту

Євросоюз не дав Україні гроші на російський газ

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: