Україна серед лідерів за виробництвом ріпака

Експерти прогнозують: Україна вже цього року увійде до п`ятірки найбільших виробників ріпака в світі.

Поле ріпака (Фото: Wikipedia)
Україна нині переживає "ріпакову ейфорію".

Експерти Всеукраїнського суспільного об`єднання ”Українська аграрна конфедерація” (УАК) прогнозують, що Україна вже цього року увійде до п`ятірки найбільших виробників ріпака в світі, поступившись Європейському Союзу, Китаю, Канаді та Індії, обійшовши США, Австралію і Росію. Про це повідомляє УНІАН із посиланням на прес-службу УАК.

На думку експертів, про це свідчать оприлюднені перші результати широкопрофільного дослідження, яке проводить УАК спільно з міжнародними експертами і Національним аграрним університетом України щодо наслідків так званої ”ріпакової ейфорії” в Україні.

За словами експерта конфедерації з розвитку біоенергетики Оксани Макарчук, "Україна з виробництва ріпакового масла або біодизеля займає найнижчі позиції, адже зазвичай експортує лише насіння ріпака, а не перероблений продукт".

Комбайн (Фото: journal.agrosector.com.ua)
Архів
Україна вирощує багато ріпаку, але виробляє вкрай мало ріпакового масла або біодизеля. (Фото: journal.agrosector.com.ua)

При цьому генеральний директор УАК Олексій Ліссітса інформував, що дане дослідження є лише першим етапом комплексного аналізу всієї біоенергетики в Україні, який розрахований на 3 роки.

”Результати досліджень мають вплинути на подальший розвиток всієї галузі біоенергетики в Україні, оскільки ніхто з учених в нашій країні дотепер не побудував економічної моделі розвитку галузі з урахуванням всіх економічних, політичних та інституційних важелів на довгостроковий період і не спрогнозував наслідків тотального переведення площ під ріпак і сою. А вони можуть бути дуже і дуже небезпечними для всього агропромислового комплексу України”, - застерігає Олексій Ліссітса.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: