Україна шукатиме діоксин в імпортих харчах

Епідеміологи пояснили, що необхідність перевірок пов'язана з тим, що на початку січня в ЄС знову виявлено діоксин в сільськогосподарській продукції, яка була вироблена в Німеччині.

Україна буде перевіряти імпортовану сільськогосподарську продукцію на наявність діоксину.

Про це повідомив глава Державної санітарно-епідеміологічної служби Сергій Риженко.

За його словами, відповідні дослідження будуть проводитися в Інституті екогігієни і токсикології ім.Т.Медведя.

"Всі продукти вивчаються документально. Якщо буде найменший сумнів, то їх зразки будуть направлятися в цю лабораторію, і тут будуть перевірятися на наявність діоксину та інших токсичних речовин", - сказав він, зазначивши, що інститут має всі можливості для виявлення діоксину та інших токсичних речовин.

Риженко пояснив, що необхідність такої перевірки пов'язана з тим, що на початку січня в ЄС знову виявлено діоксин в сільськогосподарській продукції, яка була вироблена в Німеччині.

Поки питання, як діоксин потрапив в корми, залишається відкритим.

"Ми будемо робити все можливе, щоб небезпечні продукти не потрапляли на столи наших громадян, і не дозволимо робити з нашої країни звалище небезпечної продукції", - підкреслив він.

Риженко нагадав, що діоксин є дуже небезпечною речовиною, токсичність якого проявляється в дуже малих дозах, і науці ще невідома яка-небудь речовина штучного походження, яка б настільки ушкоджувала живі організми в таких невеликих дозах.

Нагадаємо, під час нещодавніх перевірок на німецьких фермах було виявлено заражений діоксином корм для тварин. Канцерогенна речовина потрапила до яєць і м'яса тварин. Тести молока, вершкового масла і сиру не виявили слідів діоксину.

Офіційного попередження влади не було, оскільки "безпосередньої небезпеки для здоров'я споживачів немає".

У зв'язку зі скандалом по всій Німеччині в профілактичних цілях були закриті більше 4700 ферм, які займаються вирощуванням птиці, свиней, великої рогатої худоби. Цими вихідними 500 з них відновили роботу.

Читайте також:

Всі українці отруєнні діоксином

Кожен п'ятий німець припинив їсти яйця, боячись діоксину

У Німеччині діоксин виявили на 320 свинофермах

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: