Україна швидко заплатить за газ

Юрій Бойко запевнив комісара ЄС з енергетики в тому, що Україна швидко погасить свої борги перед "Газпромом".

Юрій Бойко
УНІАН
Голова українського Мінпаливенерго Юрій Бойко обіцяє швидке погашення газових боргів.
Комісар ЄС з енергетики Андріс Пібалгс отримав запевнення Києва в швидкому розв’язанні питання оплати газу з російським “Газпромом”. 

Про це повідомляє прес-служба Єврокомісії.
 
“Комісар ЄС провів телефонну розмову з міністром палива та енергетики України Юрієм Бойком”, - повідомили у прес-службі. Міністр поінформував комісара про те, що питання оплати за газ між компаніями буде вирішено до 1 листопада 2007 року. 

Бойко також запевнив Пібалгса в тому, що Україна залишається стабільною транзитною країною для ЄС.
“Прозорість – це головне в наших відносинах з країнами постачальниками і транзитерами газу. Я вітаю інформацію, яку надав Бойко і очікую, що питання буде вирішено до 1 листопада”, - цитує прес-служба слова комісара з енергетики.

Нагадаємо, 2 жовтня "Газпром" надіслав своїм європейським партнерам повідомлення про існуючі проблеми з постачання газу в Україну. Заборгованість української сторони за постачання газу становить понад 1,3 мільярда доларів, говориться в повідомленні прес-служби газового холдингу.
 
ЗАТ ”УкрГаз-Енерго” підтвердило наявність боргу перед компанією RosUkrEnergo AG (Швейцарія) за поставлений природний газ і заявило, що веде активну роботу з його погашення. Компанія не уточнила суму заборгованості. 

”Газпром” через свою дочірню компанію ТзОВ ”Газпром експорт” купує газ, що видобувається в Туркменистані, Узбекистані й Казахстані, і продає його компанії RosUkrEnergo AG (Швейцарія), 50% акцій якої належить ”Газпрому”. 

RosUkrEnergo доставляє центральноазійський газ до кордону Росії з Україною і на кордоні перепродає його ЗАТ ”УкрГаз-Енерго”. Ця компанія частину одержаного від RosUkrEnergo газу поставляє кінцевим українським споживачам, а частину - реалізує НАК ”Нафтогаз України” для подальшого забезпечення паливом теплопостачальних підприємств і бюджетних установ. 

3 жовтня у Москві на зустрічі з головою правління "Газпрому" Олексієм Міллером міністр палива та енергетики України Юрій Бойко заявив, що чинний український уряд бере під контроль виконання домовленостей щодо оплати газу. 

Сторони досягнули домовленості, що український Кабмін візьме під контроль вирішення вказаної проблеми з метою погашення заборгованості до 1 листопада поточного року. 

Єврокомісія, в свою чергу, вирішила провести в середині жовтня засідання газової координаційної групи із запрошенням представників Росії та України.

4 жовтня "Газпром" повідомив, що Україна почала зменшувати обсяги споживання російського газу. 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: