Україна скасує мито на імпорт нафтопродуктів

Передбачається відміна акцизу і ввізних мит на нафтопродукти, використовувані для процесу піролізу з метою виробництва етилену на українських хімічних заводах.

Рада має намір відмінити мито на нафтопродукти, що імпортуються для потреб хімічної промисловості, пише "КоммерсантЪ-Украина" в статті "Парламент производит поблажки для этилена" .

8 липня парламент ухвалив в першому читанні відповідний закон. Хімічні підприємства підтримують законопроект, проте нафтотрейдери виступають проти - вони стверджують, що після його прийняття збільшиться ввезення в Україну контрабандного палива.

Документом передбачається відміна акцизу і ввізних мит на нафтопродукти, використовувані для процесу піролізу з метою виробництва етилену. У записці пояснення до законопроекту стверджується, що його прийняття дозволить завантажити нафтохімічні підприємства і додатково отримати 27,7 млн доларів бюджетних вступів в найближчі шість років. Проте розрахунки цих коштів в документі не приводяться.

Місткість українського ринку нафтопродуктів оцінюється в 3 млрд доларів в роздрібних цінах. Україна споживає до 16 млн т нафтопродуктів в рік. У країні працюють шість нафтопереробних заводів: Лисичанського (контролюється ТНК-ВР), Одеського (ЛУКОЙЛ), Херсонського (належить підприємцеві Ігорю Єремеєву), Дрогобицького, Кременчуцького і Надворнянський.

За даними Мінпаливенерго, етилен в Україні робить ТОВ "Карпатнафтохім", яке контролюється "Лукойлом". У прес-службі Лукойлу заявили, що схвалюють "будь-які ініціативи, сприяючі завантаженню підприємства".

Втім, інші учасники ринку оптимізму компанії не розділяють. "Ми проходили це в 1998-1999 роках, коли діяв подібний закон. Він дозволив створити канал для ввезення в Україну контрабандного пального. Під виглядом палива для хімічних підприємств імпортувалися нафтопродукти, які потрапляли на заправки",- говорить генеральний директор мережі "Донецкойлсервис" Віктор Мартиросян.

Читайте також:

Влада США поставила ультиматум ВР з приводу витоку нафти

Частка неякісного бензину в Україні може перевищити 50%

Росія підвищує експортне мито на нафту

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: