Україна скоротила валовий зовнішній борг

Валовий зовнішній борг України за січень-березень зменшився на 0,5 млрд дол, або на 0,5%.

До початку квітня 2010 року валовий зовнішній борг України склав 102,8 млрд дол, зменшившись за січень-березень на 0,5 млрд дол, або на 0,5%, повідомив Національний банк України.

"За рахунок операцій борг збільшився на 0,9 млрд дол; курсова різниця спричинила зменшення боргу на 1 млрд дол (в результаті посилення долара США до інших валют, у яких деномінується борг); інші зміни (переоцінка, списання боргу тощо) сприяли зниженню боргу на 0,4 млрд дол", - говориться в повідомленні.

Також регулятор повідомив, що основною валютою зовнішніх запозичень України на 1 квітня залишався долар США: його частка становила 71,4%.

Разом з тим борг сектора держуправління до кінця першого кварталу 2010 року становив  17,6 млрд дол (17,1% від валового обсягу зовнішнього боргу), скоротившись порівняно з початком року на 0,2 млрд дол. Така динаміка була зумовлена погашенням урядом кредитів, отриманих від міжнародних фінансових організацій (на 0,4 млрд дол), купівлею нерезидентами облігацій внутрішньої державної позики (на 0,3 млрд дол) і негативна курсова різниця (0,1 млрд дол).

Борг сектора органів грошово-кредитного регулювання за перший квартал 2010 року скоротився також на 0,2 млрд дол - до 6 млрд дол (5,8% від валового обсягу зовнішнього боргу) виключно за рахунок курсової різниці (ослаблення крос-курсу SDR до долара США).

Повідомляється, що борг українського банківського сектора до початку квітня становив $ 29,4 млрд (28,6% від валового обсягу зовнішнього боргу), що на 1,4 млрд дол (на 4,5%) менше, ніж на початок року.

НБУ відзначає, що головним чинником такого скорочення стало зменшення довгострокових зобов'язань банків: з боргових цінних паперів - на 0,5 млрд дол (з них  0,4 млрд дол за єврооблігаціями банків, 0,1 млрд дол - за внутрішніми облігаціями українських банків у власності нерезидентів).

Крім того, обсяг валюти і депозитів зменшився на 0,5 млрд дол.

Щодо зовнішнього боргу інших секторів економіки в повідомленні наголошується, що в січні-березні він зріс на 1,3 млрд дол (на 2,6%) - до 49,8 млрд дол (48,5% від валового обсягу зовнішнього боргу).

Варто зазначити, що заборгованість сектора змінилася за рахунок зростання простроченої заборгованості на 1,1 млрд дол (до 4 млрд дол), збільшення зобов'язань за торговельними кредитами на 0,9 млрд дол (до 12 млрд дол) і скорочення заборгованості за довгостроковими кредитами - на 0,8 млрд дол (до 30,8 млрд дол).

"Часткова переорієнтація нерезидентів на короткострокові фінансові інструменти, які забезпечують мінімізацію ризиків у сучасних українських економічних реаліях, і активне використання резидентами торгових кредитів, як способу розрахунків з нерезидентами за зовнішньоторговельними операціями, призвели до зростання короткострокової складової зовнішнього боргу (20,5% проти 18,4% на початок року) ", - наголошується в повідомленні.

Читайте також:

Азаров назвав реальний дефіцит бюджету

Білорусь пробачить Україні 50 млн дол. боргу в обмін на дешеву електрику

Опозиція закликала МВФ не давати Україні грошей

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: