Україна скоротить об'єми закупівлі російського газу

Згідно з умовами довгострокового контракту між "Нафтогазом" і "Газпромом", Україна має право замовляти необхідний об'єм газу на наступний рік.

Україна в 2010 році закупить об'єм російського газу менше, ніж в попередньому періоді. Про це заявила прем'єр-міністр Юлія Тимошенко під час робочої поїздки в Чернівецьку область, коментуючи заяву голови ради директорів ВАТ "Газпром" Олексія Міллера про те, що "Газпром" не знижуватиме об'єми постачань газу до України в 2010 році.

Тимошенко підкреслила, що, згідно з умовами довгострокового контракту між "Нафтогазом" і "Газпромом", Україна має право замовляти необхідний об'єм газу на наступний рік. Крім того, контрактом передбачена можливість 20% відхилень від цього об'єму, як у бік збільшення, так і у бік зменшення.

"Тому хочу, щоб ви не реагували на агресивні заяви. Ми наступного року купимо такий об'єм газу, який буде необхідний Україні. Це буде менше ніж в 2009 році, оскільки ми скорочуємо споживання природного газу, замінюючи його на інші джерела - електроенергію, вугілля, торф", - сказала Тимошенко.

Вона підкреслила, що Україна своєчасно розраховується з "Газпромом" за газ. "При цьому ми знаходимо ресурс (для розрахунків) всередині країни", - відзначила прем'єр.

Нагадаємо, "Газпром" не буде знижувати обсяги постачань газу до України в 2010 року.

"Україна нехай виконує контрактні зобов'язання. Що написано в контракті - те і буде", - заявив голова правління ВАТ "Газпром" Олексій Міллер.

"Ми бачимо, що Україна виконує свої контрактні зобов'язання. Сподіваємося, що жодних проблем у взаєминах з "Газпромом" і з Росією не буде. Ми вважаємо, що Україна може і повинна платити за газ в повному обсязі - у неї є гроші", - наголосив Міллер.

Читайте також:

"Газпром" не дозволить Україні економити на газі

"Газпром" отримав від "Нафтогазу" неросійські гроші

Росія дозволила Україні не платити за замовлені обсяги газу

 

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: