Україна споживає менше газу

"Газпром" повідомляє, що Україна починає знижувати обсяги споживання російського газу.

Україна почала знижувати споживання природного газу, що поставляється до країни "Газпромом".

Про це в четвер повідомила прес-служба російського газового холдингу.

"Так, якщо 1 жовтня добовий обсяг відбору газу, призначеного для українських споживачів, склав 158,1 мільйона кубометрів, то 2 жовтня він скоротився до 142,9 мільйона кубометрів, а 3 жовтня впав до 122,1 мільйона кубометрів", - йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, за інформацією "Газпрому", наразі заборгованість української сторони за поставлений російський газ складає більше 1,3 мільярдів доларів. У вівторок, 2 жовтня, російський газовий концерн попередив Україну, що може почати скорочення поставок у разі непогашення боргу в жовтні. В середу сторони домовилися про те, що заборгованість буде погашена до 1 листопада.

Перший віце-прем'єр РФ Дмитро Мєдвєдєв, у свою чергу, заявив, що через поточні "газові проблеми" Росії та України європейські споживачі російського природного газу не постраждають.

Поставками російського і середньоазійського газу до України займається швейцарська трейдингова компанія RosUkrEnergo, 50% у якій належить "Газпрому".

Російський "Газпром" встановив з 2006 року ціну на газ для України в розмірі 230 доларів за тисячу кубометрів. Завдяки залученню посередника - компанії RosUkrEnergo, яка змішує в трубі російський газ із середньоазійським -ціна на кордоні України склала 95 доларів за тисячу кубометрів.

З 1 січня 2007 року у зв'язку з подорожчанням туркменського газу (до 100 доларів за тисячу кубометрів) ціна для України підвищилася до 130 доларів. У 2008 році, за прогнозом українського уряду, ціна складе 143 долари.

За неофіційними даними, ціна газу для України може зрости до 180 доларів за тисячу кубометрів.

Відео"Газпром" заявляє: Україна економить газ

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: