Україна споживає менше газу

"Газпром" повідомляє, що Україна починає знижувати обсяги споживання російського газу.

Україна почала знижувати споживання природного газу, що поставляється до країни "Газпромом".

Про це в четвер повідомила прес-служба російського газового холдингу.

"Так, якщо 1 жовтня добовий обсяг відбору газу, призначеного для українських споживачів, склав 158,1 мільйона кубометрів, то 2 жовтня він скоротився до 142,9 мільйона кубометрів, а 3 жовтня впав до 122,1 мільйона кубометрів", - йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, за інформацією "Газпрому", наразі заборгованість української сторони за поставлений російський газ складає більше 1,3 мільярдів доларів. У вівторок, 2 жовтня, російський газовий концерн попередив Україну, що може почати скорочення поставок у разі непогашення боргу в жовтні. В середу сторони домовилися про те, що заборгованість буде погашена до 1 листопада.

Перший віце-прем'єр РФ Дмитро Мєдвєдєв, у свою чергу, заявив, що через поточні "газові проблеми" Росії та України європейські споживачі російського природного газу не постраждають.

Поставками російського і середньоазійського газу до України займається швейцарська трейдингова компанія RosUkrEnergo, 50% у якій належить "Газпрому".

Російський "Газпром" встановив з 2006 року ціну на газ для України в розмірі 230 доларів за тисячу кубометрів. Завдяки залученню посередника - компанії RosUkrEnergo, яка змішує в трубі російський газ із середньоазійським -ціна на кордоні України склала 95 доларів за тисячу кубометрів.

З 1 січня 2007 року у зв'язку з подорожчанням туркменського газу (до 100 доларів за тисячу кубометрів) ціна для України підвищилася до 130 доларів. У 2008 році, за прогнозом українського уряду, ціна складе 143 долари.

За неофіційними даними, ціна газу для України може зрости до 180 доларів за тисячу кубометрів.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: