Україна спробує отримати вільну торгівлю з СНД у жовтні

Україна вдруге спробує підписати з країнами СНД угоду про вільну торгівлю у жовтні.

Кабмін сподівається на підписання Договору про зону вільної торгівлі між країнами Співдружності Незалежних Держав у жовтні 2011 року, повідомив міністр економічного розвитку і торгівлі Андрій Клюєв, коментуючи результати 51-го засідання Економічної ради СНД.

Клюєв повідомив, що прийнято рішення в стислі терміни доопрацювати наявні зауваження до тексту, щоб винести його на чергове засідання Ради глав урядів країн СНД, яке відбудеться 18 жовтня в Санкт-Петербурзі.

За його словами, в ході засідання сторони домовилися, що з країнами, які ще мають зауваження, будуть проведені додаткові переговори.

Клюєв додав, що українська сторона наполягала на необхідності завершення підготовки проекту договору.

"Ми впродовж останніх п'ятнадцяти років послідовно виступаємо за створення в рамках СНД повноцінної зони вільної торгівлі", - заявив перший віце-прем'єр-міністр.

Клюєв нагадав, що в ході засідань Економічної ради в квітні 2011 року в Ялті в і червні в Москві, сторони констатували, що даний проект договору вже в основному узгоджений.

Він повідомив, що за підсумками 7 місяців 2011 року частина СНД у зовнішньому товарообігу України перевищує 42%.

Нагадаємо, у травні поточного року Договір про зону вільної торгівлі у рамках СНД, який вважався дуже вигідним для України, заблокували представники Узбекистану.

Експерти тоді запевняли, що відмова від підписання була пролобійована Росією, яка, таким чином, відреагувала на рішення Києва про вибір європейського вектору економічної інтеграції.

Читайте також:

Країни СНД зірвали підписання договору про вільну торгівлю

Янукович хоче скоріше отримати вільну торгівлю з країнами СНД

Москва заявляє, що Україна готова до вільної торгівлі з Росією

Путін запевнив, що Росія буде захищатись від українських товарів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: