Україна стала другим за величиною боржником МВФ

Станом на початок серпня Україна завинила МВФ 12,66 млрд доларів, посівши друге місце у списку боржників. Також Київ замикає десятку найбільших боржників Світового банку.

Після отримання від МВФ першого траншу нового кредиту Україна наростила свої зобов'язання перед Міжнародним валютним фондом до SDR 1,25 млрд (12,66 млрд доларів за поточним курсом), ставши другою країною в світі за цим показником.

Станом на 5 серпня найбільшим боржником фонду є Румунія – SDR 9,03 млрд, а третє місце обіймає Угорщина - SDR 7,64 млрд.

Примітно й те, що, за даними МВФ, на долю України на початок серпня припадав приблизно кожен п'ятий долар заборгованості всіх країн перед фондом за стандартними кредитними програмами.

Затверджена програма stand by для України загальним обсягом SDR 10 млрд є четвертою за величиною серед діючих програм допомоги МВФ, поступаючись за розмірами Греції, Румунії та Угорщині.

Минулого тижня подібну статистику представив також Світовий банк. Згідно з нею, Україна замикає десятку найбільших боржників банку з показником у 3,22 млрд доларів, поступаючись Польщі (3,81 млрд доларів) і випереджаючи Росію (2,88 млрд доларів).

Експерти МВФ зазначають, що у разі своєчасного і повного виділення грошей за програмою stand by борг України перед фондом досягне пікового значення в SDR 14,77 млрд до кінця 2012 року, що становитиме 53% усього зовнішнього державного боргу і 18% загального зовнішнього боргу країни.

Роком пікових виплат Києва на адресу МВФ стане 2013 рік. Їхня величина досягне SDR 4,1 млрд (6,3 млрд доларів), що буде еквівалентно 8,7% урядових витрат, майже 75% обслуговування державного зовнішнього боргу, 3,6% ВВП, 14,3% валових міжнародних резервів і 7% прогнозованого експорту товарів і послуг.

Нагадаємо, що Міжнародний валютний фонд планує провести перший моніторинг виконання Україною програми співробітництва 30 листопада 2010 року.

Київ уже одержав перший транш нового кредиту у розмірі 1,89 млрд доларів. Другий транш кредиту очікується в грудні, проте для цього необхідно виконати всі параметри програми співпраці з МВФ. Серед них, зокрема - підвищення пенсійного віку, підвищення цін на газ для населення, ухвалення Податкового та Бюджетного кодексів тощо.

Читайте також:

Комуністи пропонують на референдумі заборонити брати кредити МВФ

Уряд визначився, куди витратити гроші МВФ

Україна повинна виплатити 38 млрд доларів боргів

Експерти прогнозують 9,5% інфляції в Україні в 2010 році

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: