Україна стала другою у Європі за темпами подорожчання бензину

Україна і Білорусь вибились у лідери Європи за темпами подорожчання автомобільного пального.

Із грудня 2010 року й до сьогодні ціни на пальне в Україні виросли на 27%. З таким показником росту Україна посіла друге місце в Європі за темпами подорожчання світлих нафтопродуктів.

Найстрімкіші темпи показала тільки Білорусь - 39%, повідомляє Дело.

Проте за середньою ціною на бензин Україна не являється лідером, але й не пасе задніх. У Європі найвищі ціни на АЗС можна побачити в Норвегії: 20,5 гривні за літр.

У Великобританії - 19 гривень у перерахунку на національну валюту. Правда, аналітики враховують примітну динаміку: у Західній Європі бензин повільно дешевшає, чим не можуть похизуватися країни СНД.

Найдешевший бензин - у Гренландії. За літр А-95 на АЗС просять лише 50 євроцентів, тобто 5,5 гривень.

Нагадаємо, що загальний обсяг споживання (роздрібного та промислового) світлих нафтопродуктів в Україні в червні 2011 р знизився на 4% порівняно з червнем 2010 р і склав 792,4 тисяч тонн.

Згідно з даними Державного комітету статистики України, споживання бензину в червні 2011 р. знизилося на 9,1% - до 366,6 тис. т. Найбільш значне падіння обсягів продажу бензину було відзначено в Донецькій (-18,5% - до 24,1 тис. т) та Сумській (-18% - до 7 тис. т) областях.

Експерти пояснюють падіння обсягів споживання бензину зростанням цін внаслідок різкого збільшення ставок акцизного збору на початку року (на € 50 / т, або 50 коп. / Л) і подорожчання нафти на світовому ринку.

Читайте також:

Україна втратила на зниженні акцизів на пальне півмільярда гривень

Кабмін знизив ціновий коридор для бензину

Міненерго може спровокувати дефіцит бензину в Україні

В Україні робитимуть бензин із картоплі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: