Україна стала "срібним призером" у боргах перед МВФ

Україна посіла друге місце за величиною боргу перед МВФ з сумою виділених коштів у 9,25 млрд, на першому є Румунія, на третьому Греція.

Україна, за даними на 6 січня 2011 року, є другим за сумою виділених коштів за діючими кредитами stand-by позичальником Міжнародного валютного фонду (МВФ) з сумою виділених коштів 9,25 млрд. SDR (14,2 млрд. дол. США) після Румунії - 9,8 млрд. SDR.

Найбільшим боржником МВФ є Румунія - 9,8 мільярда SDR, а третє місце посідає Греція - 9,13 мільярда SDR.

Як відомо, Рада директорів Міжнародного валютного фонду на засіданні 22 грудня 2010 р. ухвалила рішення про виділення Україні другого траншу кредиту stand-by в обсягу 1 млрд. SDR, що становить 1,5 млрд. дол. Кошти можуть надійти до України після початку проведення пенсійної реформи.

Програма співпраці України і МВФ, схвалена в липні 2010 року, передбачає виділення Україні кредиту на суму 15,15 млрд. дол. Термін дії програми 2,5 року. Кошти залучаються під ставку 3,5% річних.

Одразу після схвалення програми співпраці Україна одержала перший транш даного кредиту МВФ у розмірі 1,89 млрд. дол.

У листопаді 2008 року МВФ ухвалив рішення про надання Україні дворічної програми кредитування stand-by на суму близько 16,4 млрд. дол. У 2008-2009 роках Україна одержала три транші кредиту на загальну суму 12 млрд. дол. Четвертий транш у розмірі 3,8 млрд. дол. Україна розраховувала одержати в листопаді 2009 року, проте через проведення президентських виборів кошти виділено не було.

Після відставки уряду Юлії Тимошенко новий уряд Миколи Азарова за домовленістю з МВФ закрив діючу кредитну лінію і почав співпрацю з Фондом за новою програмою.

Читайте також:

Черговий кредит МВФ профінансує дефіцит держбюджету

Уряд схвалив проект меморандуму з МВФ

Азаров про кредит МВФ: мені ці гроші знадобляться, я їх бережу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: