Україна стала однією з найгірших країн за сплатою податків

Українці сплачують 147 податків, витрачаючи на це 736 годин. Гірше податкова система працює лише у Венесуелі та Білорусі.

Україна опинилася на 181 місці в списку з 183-х країн в рейтингу простоти сплати податків. Гіршою є ситуація тільки в Венесуелі та Білорусі.

Рейтинг був складений Світовим банком, Міжнародною фінансовою корпорацією і аудиторською компанією PriceWaterhouseCoopers.

Як з'ясували експерти, найпростіше взаємодіяти з податковою службою на Мальдівах. Справа в тому, що підприємці в цій країні платять тільки один податок, який становить 9,1%, а дотримання формальностей забирає лише близько години часу щорічно.

До того ж повідомляється, що до першої десятки рейтингу увійшли Ірландія, Оман, ОАЕ, Сінгапур, Ірландія, Саудівська Аравія, Нова Зеландія та Кірібаті.

У той же час, найбільші складнощі зі сплатою податків виникають у білорусів. Їхня країна виявилася на останньому, 183-му, місці в списку. Фірми, які працюють там платять загалом 107 різних податків, що займає в середньому 900 годин щорічно.

Україна в рейтингу крім Білорусі випередила також Венесуелу. Українські підприємці повинні заплатити в середньому 147 податків, що займає в середньому 736 годин.

Також, за даними рейтингу, до десятки найгірших країн за простотою сплати податків увійшли також Ямайка, Мавританія, Гамбія, Болівія, Узбекистан, Центральна африканська республіка та Конго.

Нашому північному сусіду Росії пощастило трохи більше. Їй дісталося 103 місце в рейтингу. До того ж, РФ лідирує за простотою сплати податків серед країн БРІК. Російські компанії платять 11 податків, що займає в них у середньому 320 годин на рік.

Відзначимо, що раніше Міжнародна фінансова корпорація також проводила дослідження під назвою "Вартість дотримання податкового законодавства в Україні".

З'ясувалося, що на адміністрування податків бізнес щорічно витрачає понад 4 млрд гривень, бухгалтеру середнього українського підприємства доводиться витратити на сплату податків більше 33 робочих тижнів на рік, а роботодавцю на оплату цього процесу - 14,9 тис. гривень.

Як повідомляла раніше прем`єр-міністр Юлія Тимошенко, бюджет щомісячно недоотримує 500-700 мільйонів гривень через мінімізацію сплати ПДВ. За її даними, в даний час поповнення бюджету за рахунок надходжень податку на прибуток становить 30-50% від плану.

Відтік коштів з України в офшорні зони в 2009 році склав 115 мільярдів гривень, повідомила Тимошенко.

Читайте також:

Зарплати українців за рік впали на 10%

Держава повісила на кожного українця борг у 6 тисяч гривень

За рік з України до офшорних зон перевели 115 мільярдів гривень

Єдиний податок прив'яжуть до зарплати
 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: