Україна стала світовим лідером за темпами зростання фондового ринку

Лідерство за швидкістю виходу фондових ринків з біржової кризи захопила Україна - ПФТС за рік зріс на 400%.

Україна стала світовим лідером за темпами зростання національного фондового ринку.

За останні 12 місяців головний український біржовий індекс ПФТС збільшився майже на 400%, йдеться в повідомленні, опублікованому 9 березня в лондонському Сіті.

Рівно рік тому світовий фондовий ринок досяг дна, що стало його реакцією на крах у вересні 2008 року великого американського банку Lehman Brothers. З того часу виникла тенденція зростання світового фондового ринку, яка збереглася до сьогодні.

Проте існують значні відмінності за швидкістю виходу фондових ринків регіонів і груп країн з нинішньої біржової кризи. Лідерство в цьому процесі захопили біржі країн Східної Європи і Азії, а світову першість закріпила за собою Україна.

Станом на 9 березня поточного року на негативному зовнішньому тлі український ринок акцій демонструє стабільну висхідну динаміку, яка спостерігається вже сьому сесію поспіль. При цьому значний приріст індексам забезпечує істотне підвищення котирувань цінних паперів всього декількох емітентів.

Так, 80% всього обсягу і кількості операцій припадає зараз на акції 4 емітентів: ВАТ "Стахановський вагонобудівний завод" (ПФТС: SVGZ) (+2,62%), ВАТ "Ясиновський коксохімічний завод" (ПФТС: YASK) (-0,32%), Північний ГЗК (ПФТС: SGOK) (-0,6%) і ВАТ "Полтавський гірничо-збагачувальний комбінат" (ПФТС: PGOK) (-3,02%).

ПФТС також зростає завдяки ВАТ "Укрнафта" (ПФТС: UNAF) (+2,96%), ВАТ "Мотор Січ" (ПФТС: MSICH) (+2,64%), а також - ВАТ "Єнакіївський металургійний завод" (ПФТС: ENMZ) (+1,68%).

Читайте також:

Найбільша українська фондова біржа продає себе росіянам

Український фондовий ринок зріс попри світове падіння

Індекс Dow Jones вперше за три місяці впав нижче 10000 пунктів

Fitch прогнозує зростання української економіки на 3%

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: