Україна стала третьою в Європі за темпами здешевлення житла

Квартири нині отримуються переважно для власного проживання, інвестиційні угоди складають не більше 5-6%.

Найзначніше зниження цін на житло в третьому кварталі зареєстроване в Ірландії (- 14,8%), Литві (- 13,9%) і в Україні (- 12,6%). Про це пишеться в ринковому огляді міжнародного агентства по нерухомості Knight Frank.

У кінці 2008 року під впливом кризи попит на житлі різко знизився, і ринок житла в Києві практично встав. Першими здалися сегменти економ і бізнес класу - в IV кварталі 2008 цін на первинному ринку впали на 26% і 22% відповідно, - говориться в звіті компанії. На початку 2009 року на ринку панувала повна невизначеність, девелопери заморожували один проект за іншим, а експерти робили масові припущення про катастрофічні перспективи житлового ринку.

На тлі панічних настроїв учасників ринку мерзнув і елітний сегмент - за 2009 рік зниження склало (- 16%). З моменту кризи елітна нерухомість в Києві подешевшала в середньому на 24% (II квартал 2010 відносно III кварталу 2008 року), зниження цін в бізнес і економ класах за той же період склало 41% і 38%, відповідно.

Квартири нині отримуються переважно для власного проживання, інвестиційні угоди складають не більше 5-6%. Що стосується цінової динаміки, то з березня 2010 року елітний сегмент показує невеликі, але вже позитивні темпи росту.

Нагадаємо, проект Житлового кодексу, який Верховна рада може затвердити до кінця року передбачає повернення пені за борги по квартплаті та примусове виселення з будинків, які заважають будувати дороги і мости.

Читайте також:

Квартири в Києві подешевшали в два рази

У Києві визначилися з районами "хрущовок" під реконструцію

Депутати обклали нерухомість податком

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: