Україна стане найбільшим позичальником МВФ

У рамках нової програми співпраці з МВФ, розрахованої на 2,5 роки, Україна може отримати 19-20 млрд доларів.

У разі отримання кредиту МВФ у заявлених раніше розмірах - до 20 млрд доларів - Україна стане найбільшим позичальником Фонду за останні два роки.

Про це заявила глава комітету Верховної ради з питань промислової і регуляторної політики і підприємництва Наталія Королевська (БЮТ).

Коментуючи заяву віце-прем'єр-міністра Сергія Тігіпка про те, що в рамках нової програми співпраці з МВФ, розрахованої на 2,5 роки, Україна може отримати 19-20 млрд доларів, вона сказала, що у кризовий 2009 рік кредит МВФ дозволив вижити українській економіці і не допустити соціального колапсу.

"Сьогодні для того, щоб кредити не ставали непосильною ношею для країни, їх необхідно вкладати в розвиток, а не проїдати", - підкреслила політик.

Королевська при цьому наголосила, що в бюджеті і так "закладено на проїдання понад 3,8 млрд доларів під кредити МВФ, Світового банку і випуск єврооблігацій, а також 66,2 млрд грн за рахунок випуску облігацій внутрішньої державної позики".

"А погасити цього року заплановано всього 6,7 млрд грн зовнішніх і 17,1 млрд грн внутрішніх запозичень. З урахуванням залучення 20 млрд доларів за новою програмою МВФ, ми збираємося брати у борг більш ніж у 10 разів більше, ніж віддавати", - наголосила глава комітету ВР.

Нагадаємо, уряд Миколи Азарова у квітні попросив МВФ затвердити нову програму кредитування України на період з червня 2010 року по грудень 2012 року.

Кабмін запропонував скасувати попередню програму співпраці, затверджену в листопаді 2008 року, включаючи надання всіх траншів кредитів, які залишилися відповідно до цієї програми (близько 3 млрд доларів).

Віце-прем'єр Сергій Тігіпко 26 квітня повідомив, що уряд України розраховує отримати від Міжнародного валютного фонду протягом найближчих двох з половиною років 19-20 мільярдів доларів.

Читайте також:

МВФ відзначив прогрес в переговорах з Україною

Уряд офіційно попросив у МВФ нові кредити

Азаров відмовився від грошей МВФ

МВФ виступає за введення нових податків для великих банків

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: