Україна стає все більш відразливою для інвесторів

Бізнес очікує прозорості, стабільності та скорочення кількості чиновників, а натомість має ускладнення митних процедур та тотальну корупцію.

У третьому кварталі індекс інвестиційної привабливості країни знизився з 3,25 пункту до 3,20 за п'ятибальною шкалою.

Таким є результат дослідження Європейської бізнес-асоціації.

Третина опитаних представників іноземних компаній, які працюють в Україні, зазначає, що якісних змін інвестиційного клімату після президентських виборів в країні не відбулося.

Інвестори зазначають, що поліпшилася ситуація з відшкодуванням ПДВ, проте й далі погіршується процес спрощення митних процедур та технічне регулювання.

Решта показників, а саме: реформування судової системи, земельна реформа, валютне регулювання - залишилися протягом кварталу без змін.

"Індекс демонструє, що минулого року в Україні інвесторів найбільше лякала нестабільність. Тепер інші чинники. Утім, увесь час для інвесторів проблемою є тутешня корупція", - зазначив директор з міжнародних зв'язків та стосунків з інвесторами SCM Джок Мендоза-Вілсон.

Виконавчий директор Центру соціально-економічних досліджень CASE Україна Дмитро Боярчук каже, що на інвесторів посилився адміністративний тиск.

За його словами, нині бізнес очікує прозорості та стабільності, а також скорочення кількості чиновників і перевірок.

Те, що інвестори відзначають погіршення митних процедур і технічні бар'єри, Боярчук пояснює так: "Це пов'язано з тим, що була задача від влади наповнити бюджет".

"І митні, і податкові органи чіплялися до будь-чого: повертали й не приймали податкові документи, аби тільки знайти зачіпки, щоб нарахувати додаткові кошти", - сказав він.

Читайте також:

Януковичу не подобаються запропоновані ЄС умови торгівлі

Україна втрачає привабливість для інвесторів

Європа порекомендувала Азарову покращити Податковий кодекс

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: