Україна створить держкомпанію для експорту зерна

Експортери нагадали, що створений роком раніше російський держоператор "Об'єднана зернова компанія", на якого також покладалися великі надії, не виправдав їх.

Новий міністр агрополітики створює компанію "Зерно України", 51% якої контролюватиме держава. Інші акції зможуть викупити приватні зернотрейдери.

"Ми виступатимемо за те, щоб ця структура була акціонерною компанією, щоб капітал зернотрейдерів мав можливість взяти участь в ній", - повідомив міністр агрополітики Микола Присяжнюк. Зі свого боку держава планує внести до статутного фонду компанії активи ДАК „Хліб України" і Держрезерву. А це величезна система елеваторів по всій країні. Приватні партнери повинні забезпечити нову структуру фінансами. У результаті реалізації такого плану в держвласності планується закріпити 51% "Зерна України".

Як приманку для інвесторів чиновники висувають декілька аргументів. Нібито державному трейдеру можна не побоюватися неповернення ПДВ, крадіжки зерна на своїх же елеваторах, проблем з перевалкою і доставкою зерна в порти. "Для цієї компанії ми обов'язково забезпечуватимемо логістику", - запевнив Присяжнюк.

Інтерес держави до експортного ринку зерна цілком зрозумілий. Його річний об'єм вже декілька років підряд не опускається нижче $3 млрд. Останні сезони зовнішні відвантаження українського зерна стабільно перевищували відмітку 20 млн тон.

Проте приватники не поспішають підтримувати ідею влади. Експортери нагадують, що створений роком раніше російський держоператор "Об'єднана зернова компанія", на якого також покладалися великі надії, не виправдав їх. Компанія так і не зуміла поки стати помітним гравцем на зерновому ринку, вимагаючи при цьому грандіозних грошових вливань.

Механізм створення державного зернотрейдера знаходиться зараз в розробці і формат входження в нього приватних акціонерів ще не визначений.

Читайте також:

Україна експортувала понад 20 мільйонів тонн зерна

Уряд призначив нового голову Держрезерву

Тимошенко: Україна нагодує півсвіту

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: