Україна та Іран підписали угоду про закупівлю та виробництво літаків Ан-158

Іран має намір купити в України 18 літаків Ан-158. На першому етапі іранська сторона планує взяти в лізинг два літаки, надалі передбачають організацію виробництва цієї техніки в Ірані.

Україна й Іран підписали угоду про закупівлю та виробництві літаків Ан-158. Про це повідомив голова правління державного авіаконцерну "Антонов" Дмитро Ківа на прес-конференції на виставці "Авіасвіт-21".

"Підписали угоду з Іраном про закупівлю та виробництві літаків Ан-158, готуються фахівці, обмін ведеться", - сказав Ківа. Він підкреслив, що йдеться про співпрацю в цивільній сфері. "Це пасажирські літаки, які використовуються в цивільних перевезеннях, Іран має намір купити в України 18 літаків Ан-158", - зазначив він.

За його словами, на першому етапі іранська сторона планує взяти в лізинг два літаки. Надалі передбачають організацію виробництва цієї техніки в Ірані. У рамках проекту передбачається зібрати 60 лайнерів.

За його словами, Ан-158 продовжує програму сертифікаційних випробувань. Машина призначена для перевезення 86 пасажирів. Його вартість оцінюється в 27 млн дол

Ківа повідомив також, що іранська сторона має намір активізувати проект зі збірки літаків Ан-140 на авіапідприємстві HHESA в Ісфахані. Вже літає 10 таких машин.

Також сьогодні в рамках проведення виставки "Авіасвіт-21" державна авіакомпанія "Україна" і державіаконцерн "Антонов" підписали протокол про наміри щодо закупівлі 6 літаків.

Документ передбачає укладення контракту до кінця року. У тому числі дві авіамашини будуть замовлені в варіанті VIP для перевезення перших осіб держави. Йдеться про літаки серії Ан-148/158/168.

Нагадаємо, що 30 квітня ц.р. Україна і Росія домовилися про розподіл робіт з модельного ряду літаків "Ан". Основним складальником Ан-148 стало Воронезьке авіабудівне об'єднання, при цьому збирати подовжену версію цього літака (Ан-158) буде українське підприємство "Антонов".

Також тоді було досягнуто принципової домовленості про створення єдиного україно-російського центру з продажу, закупівель і подальшого обслуговування літаків.

Читайте також:

Російська авіакомпанія визнала Ан-148 недостатньо безпечним

Україна будуватиме літаки з Китаєм

"Антонов" має намір узяти в кредит півмільярда доларів

Українською авіацією керуватимуть росіяни

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: