Україна та МВФ домовилися про кредит у 19 мільярдів доларів

Україна та Міжнародний валютний фонд попередньо узгодили угоду про надання кредиту. Долю 19 мільярдів доларів вирішать подальші переговори.

Україна і Міжнародний валютний фонд (МВФ) узгодили основну текстову частину угоди про співпрацю, що передбачає виділення кредиту обсягом 19 мільярдів доларів на 2,5 роки.

Про це повідомив віце-прем'єр з питань економіки Сергій Тігіпко за підсумками переговорів української делегації з керівництвом Фонду у Вашингтоні. Урядовець наголосив, що перемовини пройшли конструктивно.

"Попередню програму співпраці з Фондом сьогодні недоцільно продовжувати, оскільки вона була спрямована на подолання кризи, а нам потрібно обговорювати середньострокову перспективу. Йдеться про програму економічного зростання. І на це потрібно спрямувати всі свої зусилля", - відзначив Тігіпко.

Для успішної співпраці з МВФ, сказав він, надзвичайно важливими є реальні кроки з реформування економіки. "Потрібно говорити про новий податковий кодекс, який спростить оподаткування для бізнесу, потрібно говорити про зниження податків, дерегулювання, приватизацію об`єктів, якими держава керує неефективно. Серйозний блок реформ ми зараз намагаємося закласти. Якщо це вдасться, то це справді додасть оптимізму при розгляді питання щодо України Радою директорів МВФ", - заявив Тігіпко.

Він повідомив, що наступний раунд переговорів щодо продовження співпраці України і МВФ відбудеться в Києві у першій половині травня. "Вже 11 травня до України приїдуть експерти Фонду з юридичних питань, а 17 травня - Місія Європейського департаменту МВФ", - сказав віце-прем'єр.

За його словами, основними питаннями порядку денного травневих зустрічей української делегації з представниками МВФ буде обговорення реалістичності прибуткової частини Державного бюджету, збалансування фінансів НАК "Нафтогаз України" і проведення структурних реформ у країні.

Якщо нову програму співпраці з МВФ буде підписано, то Україна може очікувати на перший транш вже у червні, відзначив Тігіпко.

Нагадаємо, українська делегація на чолі з Тігіпком проводила переговори щодо підготовки нової програми співпраці в США 24-27 квітня.

Українська сторона початково планувала залучити у Фонду кредит у розмірі 19-20 мільярдів доларів.

Читайте також:

Україна стане найбільшим позичальником МВФ

МВФ відзначив прогрес в переговорах з Україною

Росія обіцяє підтримати Україну в переговорах з МВФ

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: