Україна та РФ домовилися про транзит газу. В Міненерго розповіли про умови договору

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

В Міненерго підтвердили, що транзит буде.

Україна та РФ домовилися про новий договір транзиту газу терміном на п'ять років з можливістю пролонгації ще на десять років.

Про це під час брифінгу 21 грудня повідомив міністр енергетики та захисту довкілля Олексій Оржель.

Він зазначив, що згідно з домовленостями, РФ поверне грошима Україні три мільярди боргу .

"Зобов'язання РФ, покладені Стокгольмським арбітражем, будуть виплачені грошима ще до нового року. НАК "Нафтогаз" отримає три мільярди відповідно до тих домовленостей, які зараз є", - сказав міністр.

Він також додав, що згідно з домовленостями між сторонами, Україна відкличе із судів інші позови до "Газпрому", вони будуть переглянуті між двома господарчими суб'єктами. Ніяких позовних взаємних позовних вимог не залишиться.

Що до умов транзиту то, за словами Оржеля, домовилися подовжити його на п'ять років з можливістю пролонгації ще на 10 років на тих же умовах.

"Обсяги, які зафіксовані. Мінімально гарантовані для транзиту: перший рік - 65 млрд кубів і по 40 млрд кубів у наступні чотири роки (2021-2024 - прим.ред.). Зважаючи на те, що у нас є певне зменшення гарантованих обсягів транспортування, сторони розуміють, що тарифи мають зростати. Тобто буде певне збільшення тарифу на транспортування. Керуючись європейськими методологіями тарифу, кінцевий вже визначить регулятор. Регулятор порахує, візьме вихідні дані", -  додав він.

За словами виконавчого директора НАК "Нафтогаз України" Юрія Вітренка, всі документи сторони мають підписати до 29 грудня, щоб розпочався транзит від 1 січня.

"Йдеться про нові угоди за європейськими принципами. Не про подовження поточної угоди, поточного контракту, який є. Завдання, яке перед нами стоїть, є дуже складним - до 29 грудня, фактично за тиждень, встигнути все зробити, також враховуючи, що є різдвяні свята, в процесі задіяні міжнародні юристи з обох боків, які святкують католицьке Різдво, тому це складно, але ми будемо наполегливо працювати", - наголосив посадовець.

Щодо прямого транзиту газу з РФ, то в домовленостях про пряме постачання газу з РФ для потреб України не йдеться.

"Прямі поставки згадуються лише як можливість, яку розглянуть сторони, і яка не є елементом пакетних домовленостей", - додав Оржель.

Юрій Вітренко також наголосив, що наразі перед сторонами стоїть завдання напрацювати угоди між суб’єктами господарювання на основі досягнутих  домовленостей. "Ми сподіваємося, що з усіх боків буде конструктивна й сумлінна робота, яка дозволить укласти угоди", – сказав виконавчий директор НАК "Нафтогаз України".

За його словами, на рівні компаній має бути підписаний пакет договорів.

Згодом на сайті Кабінету міністрів опублікували сам документ, в якому прописані вищезгадані домовленості.

Як повідомлялося, 19 грудня в Берліні за посередництва Єврокомісії відбулися газові переговори між представниками України та РФ. Надвечір прем’єр Олексій Гончарук заявив, що газової війни вдасться уникнути. Згодом стало відомо, що Україна та Росія змогли досягти "принципових домовленостей" щодо договору про майбутній транзит російського газу та погодили відповідну угоду. 

Наступного дня представники України та РФ продовжили перемовини і ввечері все ж підписали протокол домовленостей щодо подовження транзиту газу.

Відео Переговори у Мінську: Пристайко певен, що сторонам вдасться домовитися про транзит газу  

Переговори з Росією по газу почалися у Мінську. У перемовинах у білоруській столиці нашу делегацію очолює міністр енергетики Олексій Оржель, російську - Олександр Новак. Представники Єврокомісії участь беруть дистанційно. Тим часом глава МЗС України вважає, що переговори по газу завершаться успішно. Таку заяву Вадима Пристайко зробив сьогодні у Берліні.  

Переговори у Мінську: Пристайко певен, що сторонам вдасться домовитися про транзит газу  

Залиште свій коментар

Вибір редакції