Україна та Росія обвалять світові ціни зерна на 15%

Одночасне скасування Україною та Росією обмежень на експорт зернових знизить знизить вартість зерна на світових ринках більше, ніж на 15%.

Росія планує з 1 липня зняти заборону на експорт зерна. Про це із посиланням на джерело в уряді у вівторок, 24 травня, повідомили відразу кілька російських видань. В Україні квоти на експорт зернових діють також до 1 липня. За прогнозами експертів, такі дії двох країн призведуть до падіння цін зерна на світових ринках більше, ніж на 15%.

Як відомо, Росія ввела ембарго на експорт зерна у серпні 2010 року, коли баланси показали, що через посуху аграрії не дорахувалися більше третини очікуваного врожаю, пише Дело.

Урожай зерна в Росії склав у 2010 році 60,9 млн тонн - на 37% менше показника 2009 року. Через це уряд РФ спішно заборонив експорт зерна і на закритому ринку почав заходи щодо зниження цін.

Однак сьогодні можна констатувати, що держава перестаралася з товарними інтервенціями - активний продаж зерна з держрезервів не просто зупинив зростання цін, але і призвів до їх різкого зниження.

У міру наближення нового сезону швидкість зниження цін все збільшувалася, і на початку травня ціни на зерно впали на 10-15%.

Майбутній урожай в Росії оцінюється на рівні близько 80 млн. тонн що з лишком перекриває внутрішню потребу, і, з урахуванням перехідних залишків, формує експортний ресурс у розмірі близько 20 млн. тонн.

Приблизно такий же обсяг зерна може поставити на зовнішні ринки і Україна.

"Ми повинні бути готові, що Україна повинна експортувати близько 20 млн. тонн", - зазначив президент Української зернової асоціації (УЗА) Володимир Клименко.

При цьому, за його словами, можна не сумніватися, що експорт буде відрізнятися нехарактерною для початку сезону активністю.

"Ми підійшли до кінця сезону в закритому режимі, маємо колосальні залишки, все це лежить на елеваторах, елеватори неможливо зачистити, провести обробку та підготувати до прийому нового врожаю", - заявив Клименко.

Перехідні залишки у Україні оцінюються на рівні 6 млн тонн - це один із найбільших показників за останні роки.

При цьому практично одночасне повернення на світовий ринок не піде на користь ані Україні, ані Росії.

За оцінками експертів, один тільки фактор лібералізації Росією експорту зерна може "відмінусувати" від світових цін 15%.

Укупі з Україною падіння вартості зерна може бути ще більш істотним.

Як повідомлялося, квоти на експорт зерна були введені в Україні 4 жовтня 2010 року. 30 березня 2011 року Кабінет міністрів прийняв рішення продовжити термін дії квот на експорт зернових до 1 липня.

Нагадаємо, що Україна на період до 1 січня 2012 року введе мито на експорт пшениці (9%, але не менше 17 євро за тонну), кукурудзи (12%, але не менше 20 євро за тонну) і ячменю (14%, але не менше 23 євро за тонну).

Читайте також:

Україна експортує половину врожаю зерна

Рада ввела мито на експорт зернових

Кабмін скасував експортні квоти на кукурудзу

Аграрії втратили на обмеженні експорту зерна 4,5 мільярда доларів

Кабмін достроково скасує зернові квоти

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: