Україна та ЄС домовилися про мита

Україна і Євросоюз досягли домовленості про принципи застосування експортних мит.

Про домовленість повідомив заступник міністра економіки України Валерій П’ятницький, який повернувся з переговорів з Брюсселю, де провів зустрічі з експертами і комісаром ЄС з питань торгівлі Петером Мендельсоном.

Валерій П’ятницький зауважив, що підписати угоду (у формі обміну листами) з цього питання між урядом України і Європейською комісією, згідно з розпорядженням Кабінету міністрів (№1066-р від 29 листопада), уповноважений перший віце-прем`єр-міністр, міністр фінансів Микола Азаров.

Валерій П'ятницький
Архів
В Україні вже стали з'являтися повідомлення про можливе оскарження вимог Євросоюзу щодо експортних мит, аж раптом Валерій П'ятницький повідомив про досягнення принципової домовленості з цього питання.
Наразі, за словами Валерія П’ятницького, українська сторона продовжує вести переговори щодо тих принципів застосування експортних мит, які буде записано в звіті робочої групи зі вступу України до Світової організації торгівлі.

Він наголосив, що "все має бути в рамках норм, що діють у СОТ", і саме в цих межах відбувається пошук компромісу. "Ми прийняли законодавство, що передбачає поступове зниження експортних мит, які у нас є, і воно (зниження) почнеться після вступу в СОТ. Все інше стосується текстів, які будуть частиною звіту Робочої групи (стосовно вступу України до СОТ – УНІАН) і які визначають правила застосування експортних мит. Якщо ці правила вписуються в норми відносин у СОТ, ми готові йти на подібну угоду, якщо виходять, то тоді виникає питання – як вписатися. Зараз в багатосторонньому порядку обговорюються технічні формулювання, оскільки норми застосування мит діятимуть не тільки відносно ЄС, а й відносно всіх країн-членів СОТ. Тому і йде пошук оптимальних формулювань, і ніяк не можна розглядати ситуацію як конфлікт з ЄС", - підкреслив наголосив Валерій П’ятницький.

Він зауважив, що також детально і ретельно обговорювалися питання технічного врегулювання і захисту прав інтелектуальної власності. "Просто в рамках СОТ деякі правила перебувають в процесі розробки або досить розмиті. Там, де немає розмитих правил, знаходити формулу легше, там, де є розмитість - там є і складнощі. Ми не хочемо створити ситуацію, коли діючі формулювання могли б допускати різні трактування. Зараз ми якраз і працюємо над тим, щоб такого виникнути не могло. На сьогоднішній день робота йде над текстами, які стануть частиною звіту Робочої групи щодо вступу України у СОТ", - уточнив заступник міністра економіки.

Валерій П’ятницький наголосив, що відносини України з ЄС в майбутньому регулюватимуться розширеною угодою, а з країнами СОТ – правилами цієї організації.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: