Україна тимчасово відновила поставки газу до Польщі

Польська сторона стверджує, що "Нафтогаз" відновив постачання газу до Грубешува лише тимчасово, і може припинити їх будь-якої миті.

"Нафтогаз України" тимчасово поновив припинені з вересня цього року поставки газу до польського Грубешува, до якого щороку поставляється близько 9 млн кубометрів газу.

"Зараз газ поставляється, однак поставки можуть бути будь-якої миті припинені, оскільки українська сторона не ухвалила рішення про постійне відновлення", - повідомили у прес-службі польської компанії PGNiG.

У компанії наголосили, що розраховують на відновлення постійних постачань.

Нагадаємо, PGNiG на початку вересня звинуватив "Нафтогаз" у порушенні діючого до 2021 року контракту на поставки газу до польського Грубешува.

За повідомленням польської компанії, "Нафтогаз" пояснив припинення постачань зміною українського законодавства, відповідно до якого весь видобутий в Україні газ має реалізовуватися на українській території.

Натомість, за даними джерел, "Нафтогаз" відмовлявся транспортувати газ компанії E. On Ruhrgas до Польщі на вимогу російського "Газпрому".

Експерти вважають, що "Газпром" використовує брак газу як важіль впливу на Варшаву у переговорах про збереження контролю над польською частиною газогону Ямал-Європа.

Читайте також:

Україна відновила постачання газу до Польщі

Уряд: Україна не перекривала газ Польщі

"Нафтогаз" на вимогу "Газпрому" зупинив транзит газу в Польщу

Україна пообіцяла не шантажувати Росію і Європу транзитом газу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: