Україна транспортує більше нафти

В 2007 році ВАТ "Укртранснафта" збільшила обсяги транспортування нафти в порівнянні з минулим роком на 28,4%.

Нафта
Архів
(Фото: Lenta.ru)

ВАТ "Укртранснафта" за 6 місяців 2007 року транспортувала 26 млн. 629,9 тис. т. нафти, що на 20,4% більше, ніж за аналогічний період 2006 р. Обсяги транзиту збільшилися на 28,4% і становлять 20 млн 616,6 тис. т нафти, повідомляє прес-служба компанії. На НПЗ України було транспортовано 6 млн. 013,3 тис. т. нафти.

"Придніпровськими магістральними нафтопроводами" транспортовано за 6 місяців 2007 р. 13 млн. 434,3 тис. т. нафти, що майже на 20% більше, ніж за 6 місяців 2006 р.

Трубопроводом "Дружба" збільшений обсяг транспортування нафти на 21% - до 13 млн. 195,6 тис. т. нафти за 6 місяців.

У компанії також зазначили, що нафта з "Дружби" та "Придністровських магістральних нафтопроводів" у разі кризи з її постачанням може бути використана для переробки на НПЗ.

"Враховуючи термін створення стратегічного резерву нафти до 2020 р., нафта, яка знаходиться в трубопроводах "Дружба" та "Придніпровські магістральні нафтопроводи" у разі виникнення кризової ситуації з постачаннями нафти до України може бути використана як стратегічний резерв для переробки на НПЗ", - заявив голова правління ВАТ "Укртранснафта" Ігор Кірюшин. 

Нафтопроводи України
Нафтопроводи проходять по території 19 областей України. (trans-yug.kiev.ua)

Крім того, за його словами, тільки в разі такої кризової ситуації можливе використання системи нафтопроводів, зокрема "Придністровських магістральних нафтопроводів" для постачання нафти з Чорноморського басейну на єдиний український НПЗ, який має державну частку. "Але така ситуація в даний час неможлива, і ми вважаємо її гіпотетичними", - сказав Кірюшин.

При цьому він зазначив, що "Укртранснафта" технічно готова, і у разі виникнення аварійної ситуації може провести необхідний комплекс заходів за 15 днів. 

ВАТ "Уктранснафта" є національним оператором магістральних нафтопроводів на території України. 100% акцій компанії належать державі. Вони знаходяться в корпоративному управлінні НАК "Нафтогаз України".

Нафтопроводи компанії проходять по території 19 областей України і складаються з системи магістральних нафтопроводів "Дружба, "Придніпровських магістральних нафтопроводів", нафтопроводу "Одеса-Броди" та морського нафтоперевалочного терміналу "Південний".

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: