Україна в цифрах. Щомісячна зарплата голови Нацбанку може сягнути майже 400 тисяч гривень

Дата публікації
Перегляди
8863
Україна в цифрах. Щомісячна зарплата голови Нацбанку може сягнути майже 400 тисяч гривень

Національний банк України

Нові зарплати має затвердити Рада НБУ.

Голова та члени правління Національного банку вирішили підвищити собі зарплати.

Проекти цих рішень з'явилися в розпорядженні кореспондентки ТСН Ольги Василевської.

Нині посадові оклади топ-чиновників коливаються в межах 8-9 тисяч доларів. Після підвищення, якщо його схвалить Рада НБУ, шість топ-менеджерів отримуватимуть щомісяця понад 10 тисяч доларів.

Голова Нацбанку Яків Смолій вирішив підняти собі зарплату на 50 тисяч гривень. Якщо його ідею схвалить Рада НБУ, то місячний оклад становитиме 379 тисяч гривень.

Очільник НБУ потурбувався також і про п'ятьох своїх заступників. У середньому кожен з них щомісяця отримуватиме по 325 тисяч гривень.

У Нацбанку на камеру ініціативу Смолія не коментують. Прислали відповідь поштою:

"Посадовий оклад голови НБУ встановлюється на рівні, не вищому за середньоринковий розмір фіксованої заробітної плати голів правлінь банків України, який визначається на підставі звітів від двох міжнародних компаній, які займаються аналізом ринку праці. Інформація у звітах міжнародних компаній є конфіденційною".

Голова та члени правління НБУ вирішили підняти собі зарплати

Голова та члени правління НБУ вирішили підняти собі зарплати

Хедхантери запевняють: зарплата топ-менеджера банку може сягати 10 тисяч доларів на місяць. Але це - велика рідкість. У державних банках зарплати зазвичай ще вищі, аніж в приватному секторі.

"Зарплати в межах 1,5-2 тисяч доларів – мова йде про районне відділення. Коли ми говоримо про 6-8 тисяч доларів – мова йде про топ-менеджмент центральних відділень", - говорить керівник експертно-аналітичного центру рекрутингової компанії Юлія Дрожжина.

2016 року зарплати топ-чиновників стартували від 150 тисяч гривень. 2017-го почали зростати як на дріжджах і становили вже 220 тисяч гривень. Нині ж зарплати топ-менеджерів сягають 300 тисяч гривень.

У разі звільненя глави правління НБУ або його заступників пропонується виплатити їм відступні в розмірі 12 місячних окладів, що перевищує 4 мільйони гривень на кожного.

Якщо Рада Нацбанку ухвалить пропозиції правління, утримання шістьох топ-чиновників НБУ обійдеться в 25 мільйонів гривень на рік.