Україна вдвічі скоротила транзит російського газу до Європи

Європа стала менше споживати російського газу, його транзит територією України скоротився майже на 50%.

Україна в лютому 2009 року порівняно до аналогічного місяця минулого року скоротила транзит російського газу по своїй території європейським споживачам на 43,4% до 6,4 млрд. кубометрів.

Такими є дані Міністерства палива та енергетики.

За два перших місяці 2009 року транзит російського газу по українських магістральних газогонах скоротився на 53,2% до 11,1 млрд. кубометрів.

За словами прес-секретаря газової транспортної монополії "Укртрансгаз" Інни Коваль, причиною падіння обсягів транзиту стало скорочення споживання газу в Європі.

На початку року через черговий етап "газової війни" Росії та України на кілька тижнів було повністю припинено транзит природного газу по українських газогонах.

За підсумками 2008 року Україна, через яку до Європи надходить близько 80% всього російського газового транзиту, збільшила транспортування російського газу до Європи на 3,8% до 119,6 мільярда кубометрів.

Нагадаємо, джерело, наближене до організаторів конференції по модернізації української газотранспортної системи, запланованої на 23 березня в Брюсселі, повідомило, що Росія хоче відмовити ЄС від інвестицій в українську ГТС. За його даними це пов'язано з бажанням РФ підвищити свої шанси на одержання кредиту для альтернативних маршрутів.

Читайте також:

Росія хоче відмовити ЄС від інвестицій в українську ГТС

Путін пробачив Україні штрафи за недобір газу

Путін: Росії вистачить газу на 100 років

Росія збудує в Угорщині газосховище

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: