Україна від приватизації отримає лише один млрд замість 17 – Гонтарева

Держбюджет на 2016 рік передбачав залучення 17,1 млрд від приватизації.

Національний банк України очікує, що приватизація, запланована на 2016 рік, принесе державному бюджету всього 1 млрд грн. Про це повідомила голова НБУ Валерія Гонтарева під час прес-конференції.

"У бюджеті закладено еквівалент 17 млрд грн від приватизації. Насправді, якщо говорити про приватизацію, то десь на 1 млрд грн ми бачимо цього року", - сказала вона, передає УНІАН.

За її словами, регулятор очікує початку масштабної приватизації, яка дасть змогу збільшити приплив прямих інвестицій в Україну, що у свою чергу збільшить пропозицію валюти на ринку і дасть змогу НБУ викуповувати валюту для поповнення резервів.

Зазначимо, надходження до державного бюджету від приватизації за підсумками 2015 року становили 151,5 млн грн, що втричі нижче від аналогічного показника 2014 року, і становить 0,09% від встановленого минулого року плану - 17 млрд грн.

28 січня Верховна Рада прийняла в першому читанні законопроект, необхідний для старту приватизації. За нього у першому читанні проголосувало 237 народних депутатів.

ВідеоАрсеній Яценюк назвав основні цілі на 2016 рік для стабільної економіки

Законопроект передбачає, що до приватизації в ролі покупців не допускаються юридичні особи або пов'язані з ними особи, зареєстровані в країнах, визнаних Верховною Радою країнами-агресорами. Крім того, не допускається участь у приватизації представників країн, щодо яких застосовані санкції.

Раніше міністр економічного розвитку та торгівлі Айварас Абромавичус заявляв, що велика приватизація державних підприємств відбудеться в Україні цього року. Перший крок буде зроблено з продажу Одеського припортового заводу, зазначив він.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: