Рівень довіри інвесторів до України підвищився

Протягом березня 2009 року індикатори вірогідності дефолту України знизилися більш, ніж на 20%.

Березень став першим місяцем з початку кризи, коли західні інвестори покращили свою оцінку платоспроможності України. Про це говорить зміна показника EMBI+Україна, що за минулий місяць зменшився з 3538 пунктів до 2752, чи на 20,2%.

Другий показник, що характеризує ризики країни – кредитно-дефолтні свопи СDS (страховка від дефолту на п’ятирічні євробонди України) — також знизився на початок квітня від свого історичного максимуму в 5304 пункти (10 березня 2009 року) до 3817 пунктів, чи на 28%.

Варто відзначити, що з середини березня зменшилася дохідність не лише державних боргових паперів, але й багатьох корпоративних євробондів.

Так, за останніх три тижні дохідність по бондах банку "Форум" (із погашенням в 2009 році) знизилася на 7% — до 44%, "Азовстали" (2011-й) зменшилася на 10% — до 76%, ПриватБанка (2016-й) обвалилася майже на 40% — до 50,6%.

Експерти вважають, що 20-30%-не зменшення значень EMBI+Україна та CDS (кредитно-дефолтних свопів) з одночасним зниженням дохідності корпоративних євробондів свідчить якщо не про відновлення довіри, то про підвищення інтересу до українських паперів з боку західних інвесторів.

Крім цього, євробонди стають все більш популярним інструментом інвестування серед українців, що створює додатковий попит на ці папери та внаслідок призводить до зниження їх дохідності.

Вітчизняні учасники ринку вважають, що головною причиною появи оптимізму стала низка позитивних новин, що стосуються фінансового сектора України.

По-перше, сальдо платіжного балансу другий місяць поспіль показує позитивне значення.

"Профіциту торговельного балансу, зафіксованого в січні, не було з вересня 2007 року (за січень-лютий 2009 року позитивне сальдо склало 29 мільйонів доларів). Покращення стану зовнішньоторгового балансу поточного року хоча й було цілком очікуваним через девальвацію гривні та зниження внутрішнього споживання, однак мало хто очікував, що покращення буде таке значне та станеться вже в перші місяці року. Тому вирівнювання торговельного балансу можна було розцінювати як позитив", - пояснила аналітик компанії "Ренесанс Капітал" Анастасія Головач.

По-друге, в березні суттєво потеплішали відносини між Україною та МВФ.

І якби не політичні сварки, що завадили депутатам Верховної ради проголосувати за три антикризових законопроекти, то місія МВФ могла б відновити свою роботу в Україні вже наступного тижня.

Крім того, на протязі всього березня НБУ та уряд обіцяли з дня на день почати ре капіталізацію банків.

На думку аналітиків, кожна з цих подій окремо не має вирішального значення для іноземних інвесторів, але та обставина, що ці новини йшли одна за іншою, дозволили створити видимість покращення ситуації.

Попри березневе зниження дохідності українських євробондів, прогнозувати, що і у квітні ця тенденція збережеться, ніхто з експертів не поспішає.

"Визначальною у квітні буде ситуація з кредитом МВФ. Від нього буде залежати не лише макроекономічна ситуація всередині країни, але й оцінка ризику України в очах західних інвесторів", — вважає старший аналітик компанії «Astrum Инвестиционный Менеджмент» Сергій Фурса.

"Справа в тому, що на рішення МВФ орієнтується ЄБРР та Світовий банк і окремі держави, котрі можуть підтримати українські фін установи та уряд. Також визначальну роль кредит МВФ відіграє для збереження стабільності курсу гривні. А це основні фактори, на котрі орієнтуються приватні інвестори", - зазначив він.

Читайте також:

Вибори президента відбудуться на піку кризи в Україні

Бізнесмени рятуються від кредитів банкрутствами

Україну чекає дефолт, якщо вона не отримає кредит від МВФ

Українською економікою керують найгірше в Центральній Європі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: