Україна відібрала десять стратегічних інвестпроектів на 10 млрд дол.

Стратегічними для української економіки визнані комплекси з переробки твердих відходів, космічні ракети, транспорт й інші проекти вартістю понад 10 мільярдів доларів.

Національне агентство України з іноземних інвестицій та розвитку відібрало десять інвестиційних проектів, що мають стратегічне значення для економіки та розвитку держави. Про це повідомив керівник Укрзовнішінвесту Сергій Таран.

За його словами, до числа 10 стратегічних для України інвестпроектів входять:

1) програма будівництва комплексів з переробки твердих побутових відходів в містах України;

2) міжнародний проект створення космічного ракетного комплексу "Циклон-4";

3) програма створення індустріальних парків в регіонах України;

4) будівництво швидкісного транспортного сполучення з шириною колії 1435 мм від кордону Польщі до Львова - "Євроколія";

5) виробництво вітро-електричних установок мегаватного класу на виробничих потужностях ДП "ВО" Південний машинобудівний завод ім. А. Макарова ";

6) програма модернізації та завершення будівництва ТЕС;

7) будівництво авіаційного логістичного центру в Київській області (реконструкція та будівництво вантажного аеропорту в м. Узин на базі колишньої військової бази);

8) будівництво заводу з фракціонування плазми крові потужністю до 200 тисяч літрів крові на рік і створення системи забезпечення населення препаратами крові;

9) організація швидкісного пасажирського сполучення м. Київ - міжнародний аеропорт "Бориспіль";

10) модернізація і розвиток Іллічівського морського торгового порту.

За словами Тарана, ці проекти були відібрані Укрзовнішінвестом з урахуванням рекомендацій та вимог UNIDO (Організація ООН з промислового розвитку), World bank group (група Світового банку), European investment bank (Європейський інвестиційний банк), а також Всесвітньої організації інтелектуальної власності.

За словами керівника агентства, реалізація цих десяти проектів може потребувати інвестицій у сумі понад 10 мільярдів доларів. Остаточний розгляд і затвердження проектів відбудеться на засіданні Кабміну 23 грудня.

За словами Тарана, більш-менш чіткі терміни реалізації є лише у двох зі згаданих проектів, прив'язаних до підготовки до Євро-2012: це будівництво євроколії та швидкісного сполучення Київ - аеропорт "Бориспіль".

Також Таран наголосив, що в реалізації згаданих проектів держава візьме на себе витрати з виготовлення усієї проектної документації. А власниками проектів після реалізації будуть залишатися їхні ініціатори: центральні та місцеві органи влади. За словами керівника Укрзовнішінвесту, не виключено, що за деякими з проектів влада може надавати держгарантії під залучення коштів.

Він також підкреслив, що функціонування Укрзовнішінвесту ведеться за аналогією з подібними структурами в інших країнах Центральної та Східної Європи, і від діяльності агентства експерти очікують аналогічного ефекту. "Створення "Чехінвесту " в Чехії дозволило збільшити надходження іноземних інвестицій у цю країну втричі", - наголосив Таран.

Також він повідомив, що з середини 2010 року запрацює "Біржа проектів" Укрзовнішінвесту - база даних по інвестиційних проектах і нерухомості за стандартами UNIDO. Її створення передбачає стратегія залучення прямих іноземних інвестицій в Україну згідно "Плану дій - 2010", який був презентований на засіданні Кабміну 16 вересня 2009 року.

Він висловив сподівання, що завдяки Укрзовнішінвесту Україна в наступному році вийде на докризовий рівень залучення іноземних інвестицій.

Раніше, радник прем'єр-міністра з іноземних інвестицій Владислав Каськів говорив про можливість залучати від 12 мільярдів доларів іноземних інвестицій щорічно.

Нагадаємо, в той же час, експерти зазначали, що найближчим часом в України можуть виникнути проблеми із поверненням іноземних інвестицій, відтік яких стався через фінансово-економічну кризу.

На переконання вітчизняних експертів, іноземних інвесторів в Україні відлякують фрагментарність і суперечність державної антикризової політики, а також свавілля, що панує у вітчизняній юридичній системі.

Читайте також:

Іноземних інвесторів відлякує безсистемність антикризової держполітики

Україна очолила список найбільш ризикованих для інвестицій країн

Банкіри: другої хвилі фінансової кризи не буде

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: