Україна виділила допомогу Киргизії

Україна виділила Киргизстану гуманітарну допомогу в розмірі 138 мільйонів гривень.

Кабінет міністрів України прийняв розпорядження про виділення Киргизії 138 мільйонів гривень (27 мільйонів доларів) гуманітарної допомоги.

Як передає кореспондент УНІАН, про це журналістам повідомив один із учасників засідання Кабміну, яке відбулося в середу, 14 листопада.

Анатолій Кінах
УНІАН
Анатолій Кінах оптимістично дивиться на перспективи вступу України до СОТ.
За словами міністра економіки України Анатолія Кінаха, гуманітарна допомога Киргизії буде надана фінансовими коштами, і Україна чекає, що це питання буде вирішене в найближчі кілька днів.

Для остаточного узгодження позицій в Бішкеку після завершення роботи там української делегації на чолі з першим віце-прем`єр-міністром, міністром фінансів Миколою Азаровим залишився заступник міністра економіки Валерій П'ятницький.

За інформацією Кінаха, протокол про доступ на ринку товарів і послуг між Україною та Киргизією поки що не підписано, проте документ може бути підписано вже в листопаді у разі вдалого завершення переговорів з цією країною.

13 листопада президент України Віктор Ющенко підписав указ про виділення Киргизії гуманітарної допомоги у зв`язку із землетрусом в цій країні. Президент доручив Кабінету міністрів забезпечити надання гуманітарної допомоги Киргизії.

Нагадаємо, офіційний Бішкек заявляє, що врегулювання питання боргу України перед Киргизією у розмірі більш як 27 млн. доларів, що залишився з часів СРСР і визнаний Киргизією як недержавний борг України, сприятиме прогресу в переговорному процесі в рамках Робочої групи зі вступу України до СОТ.

Якщо Україна завершить переговори з Киргизією і підпише з цією країною протокол про доступ на ринки товарів і послуг, то вже до нового року вона зможе вступити до Світової організації торгівлі.

"Якщо Україна завершить переговори з Киргизією в листопаді, то до СОТ вона може вступити до нового року", - заявило джерело в Мінекономіки.

Представник міністерства уточнив, що, якщо протокол про доступ на ринки між Україною та Киргизією буде підписано, орієнтовно, до 20 листопада, то обговорення основного документа – звіту Робочої групи - може бути завершено на черговому засіданні Робочої групи, яке пройде наприкінці листопада.

"Це буде не дуже довго - впродовж місяця ми його зможемо завершити, і на останньому засіданні Генеральної ради СОТ, яке можна скликати аж до 20-х чисел грудня, може бути остаточно ухвалене рішення про вступ України до СОТ", - повідомило джерело.

Він уточнив, що проект документа про вступ до СОТ має бути ратифіковано Верховною радою. На 30-й день після того, як СОТ одержить офіційне повідомлення від ВР, Україна стане повноправним членом Світової організації торгівлі.

ВідеоУкраїна виділила допомогу Киргизії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: