Україна відкриває свій ринок для дешевих російських добрив

Через скасування мита на ввезення аміачної селітри з Росії, заплановане на лютий, українські виробники добрив можуть втратити і без того мізерні доходи.

Україна може з лютого скасувати мита на ввезення російської аміачної селітри.

Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі 14 січня розгляне питання про скасування на дев'ять місяців антидемпінгового мита на імпорт аміачної селітри з Росії.

За неофіційними даними, цей крок стане відповіддю на продовження Росією угоди про регулювання постачань до країни деяких видів українських труб.

Про це, нібито, в листі від 12 грудня російського прем'єр-міністра Володимира Путіна попросила голова уряду України Юлія Тимошенко.

Якщо рішення буде прийнято, нульова ставка почне діяти з 1 лютого.

Мито в розмірі 11,91% Україна ввела в червні 2008 року на п'ять років, для "Дорогобужа" (входить до "Акрону") і "МХК Єврохім" воно склало 9,76% і 10,78% відповідно.

Приводом для цього стало антидемпінгове розслідування, ініційоване Союзом хіміків України, куди входять найбільші українські виробники - черкаський, рівненський і північнодонецький "Азот" і концерн "Стирол".

Обсяг українського ринку аміачної селітри в 2009 році склав 1,4 млн. т (на 400 тис. т менше, ніж роком раніше), з яких близько 25% припало на імпорт з Росії.

Середня ціна добрива складала 180-185 дол./т. Поточна вартість - близько 195-220 дол./т на кордоні з Україною.

"Зараз, коли добре розкуповуються добрива, Росія буде орієнтуватися на свій ринок, тому до кінця квітня я проблем із скасуванням мита не бачу", - говорить заступник директора з продажу черкаського "Азоту" Андрій Коваленко.

Топ-менеджер також відзначив, що російським виробникам основна сировина - газ - обходиться в чотири рази дешевше, ніж українським.

Голова ради директорів "Акрона" Олександр Попов підтверджує, що пік попиту на добрива буде навесні.

За його словами, якщо мита скасують, компанія або збереже ціну на поточному рівні, що призведе до різкого збільшення обсягу поставок, або підніме її в рамках розміру мита.

Читайте також:

Україна відправляє в Росію ешелон зі смертельно небезпечним токсином

В Росії злякалися, що Україна обійде їх на ринку зброї

Тягнибок вимагає замінити російський газ на норвезький

Україна та Росія домовилися скасувати "чорні списки"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: