Україна відлякує інвесторів корупцією, цензурою і дружбою з Венесуелою та РФ

Німецький експерт, який за критику дій нової української влади мав конфлікт з СБУ, назвав головні причини різкого спаду інтересу до України з боку великих інвесторів.

Українська влада відлякує серйозних інвесторів тотальною корупцією та обмеженням свободи слова. Про це заявив керівник Представництва Фонду Конрада Аденауера в Україні Ніко Ланге, який вже мав конфлікт з представниками нової української влади.

"Резолюції і заяви Ради Європи, Європейської народної партії, ЄС, послів, експертів - це не просто політичні сигнали на адресу України. На них звертають увагу західні підприємці та інвестори. Тому до позиції партнерів України в ЄС і США з приводу демократії і принципів правової держави все ж таки слід поставитися дуже серйозно", - пише він.

"Ідеться не лише про імідж. Ідеться про дуже великі гроші", - зазначає експерт.

За його словами, недостатня незалежність судів, обмеження свободи преси, корупція і перешкоджання вільній конкуренції відлякують серйозних інвесторів.

"Читаючи резолюцію Парламентської Асамблеї Ради Європи або інші заяви, потенційний інвестор розуміє, що в разі конфлікту йому не допоможуть і мас-медіа. Описані в них обмеження свободи слова і адміністративний тиск на власників засобів масової інформації практично не допускають подання правди чи об'єктивного викладу справи. Навпаки - мас-медіа дозволяють використовувати себе як інструмент проти підприємців, при цьому останні не мають шансу захищатися", - наголошує Ланге.

"Саме такі країни як Росія чи Венесуела, про яку недавно заговорили в Україні, показують багатьом інвесторам поганий приклад того, як іноземні інвестори, які потрапили в немилість керівництва, атакуються за допомогою ЗМІ, а іноді і втрачають своє майно", - акцентує він.

Ніко Ланге - один з найбільших західних інвесторів, які працюють в Україні постійно.

Кілька місяців тому проти нього озброїлася СБУ, перешкоджаючи, зокрема, вільному в'їзду Ланге в країну.

Найбільш імовірні мотиви претензій силовиків - критична позиція Ланге щодо дій нової влади.

Як повідомлялося, у третьому кварталі індекс інвестиційної привабливості країни знизився з 3,25 пункту до 3,20 за п'ятибальною шкалою.

Читайте також:

Україна стає все більш відразливою для інвесторів

Європейські ЗМІ відчули "поганий запах" візиту Януковича

Україна втрачає привабливість для інвесторів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: