Україна відмовиться від посередників

Україна планує 2008 року почати переговори з Росією про прямі поставки природного газу.

"Уже в наступному році ми будемо порушувати питання про прямі відносини з "Газпромом"... Це буде залежати від серйозних переговорів, які ми будемо проводити з російськими колегами, із середньоазіатськими колегами вже на початку наступного року", - сказав перший заступник глави Секретаріату президента Олександр Шлапак в ефірі телекомпанії "Перший національний" 9-го грудня. 

Шлапак також повідомив, що баланс газу на 2008 рік передбачатиме витрату палива на рівні 67-68 млрд. куб. м газу. 

Із цього обсягу 18 млрд. куб. м газу споживе населення; від 18 до 20 млрд. куб. м - підприємства комунальної сфери; 5-6 млрд. куб. м становитиме технологічний газ (що забезпечує транзит і транспортування палива); споживання бюджетної сфери становитимуть близько 1 млрд. куб. м; інші 23-26 млрд. кубометрів палива споживуть промислові споживачі. 

Раніше, 4 грудня, Україна й Росія домовилися про ціну на імпортний природний газ на кордоні Росії й України 179,5 доларів за тис. куб. м на 2008 рік, що на 38,08% більше ціни газу у 2007 році.

Наразі ексклюзивним постачальником газу є компанія "РосУкрЕнерго", що закуповує весь обсяг палива в дочірньої російському "Газпрому" компанії "Газпром експорт", транспортуючи газ до кордону України й Росії.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: